e-Devlet Kimlik Kartı Uygulaması PC

e-Devlet Kimlik Kartı Uygulaması PC, e Devlet Kimlik Kartı uygulamasını masa üstü bilgisayarınıza indirerek kimlik doğrulama işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. e- Devlet Kimlik Kartı uygulaması hizmeti www.turkiye.gov.tr adresinden sunulmaktadır.

e-Devlet Kimlik Kartı Uygulamasına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Yukarıdaki linki tıklayarak e-Devlet resmi web sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılan pencereden Kimlik numaranızı girdikten sonra işleminize devam edebilirsiniz. Eğer farklı bir yöntem ile kimlik doğrulaması yapmak istiyorsanız, yukarıda bulunan diğer seçenekleri kullanarak da sisteme giriş yapabilirsiniz.

Sisteme giriş için yalnızca TC Kimlik no gerekmektedir. TC Kimlik no  yazıldıktan sonra “Kimlik kartı ile giriş isteğiniz başarıyla işleme alınmıştır”.Uyarısı karşınıza çıkacak olup bu ekranda size gönderilen kimlik doğrulama numarasını  “Ekranda gördüğünüz işlem kodunu bilgisayarınıza indirdiğiniz E-Devlet Kimlik Kartı uygulamasına girmelisiniz”.

Doğrulama işleminizi tamamladıktan birkaç saniye sonra, otomatik olarak sisteme giriş yapmış olarak ana sayfa’ya yönlendirileceksiniz.

  1. Masaüstünüzde bulunan Kimlik Kartı uygulamasını açınız ve ekrandaki işlem kodunu giriniz. ( e-Devlet Kapısı Kimlik Kartı Uygulaması’nı bilgisayarınıza indirmelisiniz. Uygulamayı indirmek için tıklayınız. Daha önce indirdiyseniz tekrar indirmenize gerek yoktur.)
  2. Kimlik kartı doğrulama işlemini gerçekleştiriniz.

T.C. Kimlik Kartı Nedir?

(Visited 427 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.