Gaziantep Nüfus Pasaport ve Ehliyet İşlemleri

Gaziantep Nüfus Pasaport ve Ehliyet İşlemleri. Gaziantep Nüfus ve Vatandaşlık İşleri İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ehliyet ve pasaport işlemleri nasıl yapılacak? Gaziantep’te hangi ilçelerde ehliyet ve pasaport verilecek?

PASAPORT VE SÜRÜCÜ BELGELERİNDE YER ALACAK BİLGİLER

29.10.2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname”nin 25 inci maddesi ile “Pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerinde yer alacak bilgiler ile biyometrik verinin türü, niteliği ve alınma yaşını tespit etmek, bu belgelerin tasarımı, temini, basımı, dağıtımı, teslimi ile üretim ve kişiselleştirilmesine ilişkin işlemleri yürütmek ve bunlara dair usul ve esasları belirlemek işi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün görevleri arasına eklenmiştir.
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüz ile bağlı 8 İlçe Nüfus Müdürlüğümüzde gerekli altyapı ve fiziki hazırlıklar tamamlanmıştır.
02 Nisan 2018 tarihinden itibaren Hususi (Yeşil) ve Hizmet Damgalı (Gri) pasaport iş ve işlemleri İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüzce,
Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Sürücü Belgesi iş ve işlemleri Karkamış İlçemiz hariç tüm ilçelerimizdeki İlçe Nüfus Müdürlüklerimizce yürütülecek olup, mevcut hizmet binaları kullanılacaktır.
Ayrıca randevu.nvi.gov.tr internet adresinden ve 199 çağrı merkezinden randevu işlemleri yürütülebilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
(Visited 111 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.