İlçe Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

İlçe Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü İlçe Nüfus Müdürlüklerine Kimlik Kartı çıkartmak için başvuran vatandaşlardan hangi belgeler istenmektedir.

Yeni Doğan Bebek kimlik kartı çıkartmak için gerekli belgeler, Kimlik Kartı yenileme için gerekli belgeler. Eski Nüfus Cüzdanını yeni TC kimlik kartıyla değiştirmek isteyen vatandaşlardan istenen belgeler.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yeni randevu sayfası randevu.nvi.gov.tr adresinden alınan bilgiye göre yeni kimlik kartı alacak olan vatandaşlar aşağıda sayılan şartlarda ilçe nüfus müdürlüklerine başvurabilirler.

Başvuruda İstenen Belgeler Nelerdir?

İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır
Kimlik Kartı Başvurusunu Kim Yapar?
On beş yaşını tamamlamış olanların şahsen başvurması gerekmektedir.
On Beş Yaşını Tamamlayanların Başvurusunu Kimler Yapar?
Biyometrik verisi alınmayacak çocukların kimlik kartları; ana, baba ya da vasileri, bunların bulunmaması hâlinde büyük ana, büyük baba veya ergin kardeşleri ya da çocukları yanlarında bulunduranlar veya vekâletname ibraz eden kişiler tarafından teslim alınır. Evlilik birliğinin mahkeme kararı ile son bulması hâlinde çocukların kimlik kartı veli, vasi veya Kanunun 17 nci maddesinde bildirimle yükümlü kılınan kişilere teslim edilir.
(Visited 123 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.