Kimlik Kartı Seri No Öğrenme, Nüfus Cüzdanı Seri No Nerede Yazar?

Kimlik Kartı Seri No Öğrenme, Nüfus Cüzdanı Seri No Nerede Yazar? Birçok Kamu Kurumu veya Kuruluşunda işlem yaparken karşımıza çıkan sorulardan birisi “Nüfus Cüzdanı Seri No” kaç sorusudur. Yeni T.C. Kimlik Kartı nerede yazıyor?  Eski Nüfus Cüzdanında Nüfus Cüzdanı seri no nerede yazar? Kimlik seri no hangisi? Nüfus cüzdanı seri no hangisi?

Yeni Kimlik Kartlarında “Nüfus Cüzdanı Seri No” yerine “Seri No/Document No” bulunmaktadır. Bu nedenle kamu Kurum ve Kuruluşlarında işlem yaparken Yeni Kimlik Kartı Seri No (Documant No) verilmelidir.

Nüfus Cüzdanı Seri No / Kimlik Kartı Seri No Nedir?

Eski T.C. Nüfus Cüzdanlarında;  Nüfus Cüzdanı Seri bir harf ve iki rakamdan oluşan ilk kısımdır. Nüfus Cüzdanı No ise altı basamaklı tamamı rakamlardan oluşan ikinci kısımdan oluşmaktadır. Vatandaşlara verilen nüfus cüzdanı sayı ve sırasını bildirmektedir.

Yeni T.C. Kimlik Kartlarında ise Seri No/Document No eski nüfus cüzdanı seri no yerine geçen ve aynı amaçla kullanılan ilk kısımda bir Harf, iki rakam ve tekrar bir harften oluşan dört karakter ile sonda bulunan 5 basamaklı rakamdan oluşmaktadır.

Nüfus Cüzdanı Seri No / Kimlik Kartı Seri No Nerede Yazar?

T.C. Nüfus Cüzdanı seri No nerede yazar? Kimlik Kartı Seri No Nerede yazar? T.C. Nüfus Cüzdanı seri No Öğrenme? Kimlik Kartı Seri No Öğrenme? T.C. Nüfus Cüzdanı seri No bakma. Kimlik Kartı Seri No bakma. T.C. Nüfus Cüzdanı seri No Sorgulama. Kimlik Kartı Seri No Sorgulama.

T.C. Eski Nüfus Cüzdanı Seri No ve T.C. Yeni Kimlik Kartı Seri No görseli size yardımcı olacaktır.

ESKİ T.C. NÜFUS CÜZDANINTA SERİ NO NEREDE YAZAR?

YENİ ÇİPLİ T.C. KİMLİK KARTINDA SERİ NO NEREDE YAZAR?

TC Kimlik Kartı Seri No, Nüfus Cüzdanı Seri No, Cilt No, Aile sıra No Sorgulama.Kimlik Kartı Seri No Öğrenme, Aile Sıra No Öğrenme, Cilt No Öğrenme, Sıra No Öğrenme, Nüfus Cüzdanı Seri No Öğrenme, Doğum Yeri Öğrenme, Eski Nüfus Cüzdanı Bilgilerini Nereden Bulabilirim?

T.C. Kimlik Kartı Seri No Nerede Yazar?

Yeni Kimlik Kartları kullanılmaya başlandı. Ancak internetten yapılan kurum işlemlerinde ve bankacılık işlemlerinde sorula TC Kimlik No ve Kimlik Kartı Seri No nerede yazar? Eski Nüfus Cüzdanı seri No yerine geçen yeni kimlik kartı seri no hangisi?

Yeni T.C.Kimlik Kartında Bulunmayan T.C. Nüfus cüzdanı seri No,Doğum yeri, Medeni hali, Dini, Kan grubu, Nüfusta kayıtlı olduğu yer, Cilt no, Hane kütük no, Sıra no, Veriliş nedeni, Veriliş tarihi verildiği Yeri nereden öğrenebilirim?

1- Eski Nüfus Cüzdanından Öğrenebilirsiniz

2-E-Devlet Şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak

E-Devlet kapısı üzerinden kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde Doğum Yeri, Aile Sıra No, Cilt No, Sıra No, ve diğer nüfus kayıt bilgilerinizi öğrenebileceksiniz. E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yaptığınız takdirde cilt numarası ve aile sıra numarası gibi bilgilere erişebilmeniz mümkün.

e-Devlet Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama

(Visited 18.190 times, 6 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir