NVİ Nüfus Randevu Alma

NVİ Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma işlemleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Alo199 Çağrı merkezinden ya da https://randevu.nvi.gov.tr/ web portalı üzerindeki T.C. Kimlik Kartı Randevu, Adres Değişikliği, Adres Kaydı, Sürücü Belgesi Ehliyet ve Pasaport Uzatma işlemleri için NVİ Randevu Sisteminden randevu alınarak yapılmaktadır.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri online nvi randevu Alma uygulaması yanı sıra nüfus dairesindeki işlemleriniz için e-Devlet şifreniz ile https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/  sayfasından da Nüfus Müdürlüğünden  kimlik başvuru randevu, ehliyet başvuru randevu, pasaport uzatma başvuru randevu, adres değişikliği, ehliyet kimlik birleştirme randevu ve diğer nüfus işlemleriniz için nüfus müdürlüğü randevu alınabilmektedir.

NVİ NÜFUS RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Yukarıdaki linki tıklayarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasına ulaşarak istediğiniz nüfus işlemi için randevunuzu randevu.nvi.gov.tr adresinden veya ALO 199 Nüfus Çağrı Merkezinden dilediğiniz güne ve dilediğiniz saate alabilirsiniz, randevunuzu sorgulayabilir veya iptal edebilirsiniz.

Ayrıca Nüfus Müdürlüklerine yapacağınız kimlik başvuru, ehliyet başvuru ve pasaport başvuru randevuları e-Devlet kapısı üzerinden de https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/  adresinden giriş yapılarak alacağınız randevu türü seçilip yapılabilmektedir.

NVİ Nüfus Randevu alma sayfasından randevu alan vatandaşlarımız randevu saatinden 30 dakika önce işlem yapacakları nüfus müdürlüğünde hazır bulunmaları nüfus müdürlüğünde tekrardan işlem sırası almaları maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami özen göstermesi esastır.

 

NÜFUS İŞLEMLERİNİZ İÇİN HANGİ YOLLA RANDEVU ALIRSINIZ?

Kimlik Kartı İşlemleriniz İçin:

NVİ NÜFUS RANDEVU AL

e-DEVLET RANDEVU AL

ALO 199 RANDEVU AL

Yukarıda verilen Nüfus randevu alma seçeneklerinden birini kullanarak yeni kimlik çıkarma, yeni doğan kimlik çıkarma, kayıp kimlik işlemleri, kimlik değiştirme işlemleri ve eski nüfus cüzdanını yenileme işlemleri, kimlik kartına ehliyet yükleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.


Ehliyet (Sürücü Belgesi) İşlemleriniz İçin:

NVİ NÜFUS RANDEVU AL

e-DEVLET RANDEVU AL

ALO 199 RANDEVU AL

Yukarıda verilen Nüfus randevu alma seçeneklerinden birini kullanarak yeni ehliyet çıkarma, kayıp ehliyet işlemleri, ehliyet değiştirme ve sınıf yükseltme işlemleri ve eski ehliyet yenileme işlemleri, kimlik kartına ehliyet yükleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.


Adres İşlemleriniz İçin:

NVİ NÜFUS RANDEVU AL

e-DEVLET RANDEVU AL

ALO 199 RANDEVU AL

Yukarıda verilen Nüfus randevu alma seçeneklerinden birini kullanarak adres değiştirme, yeni adres kaydı, adres silme işlemleri ve ikinci adres işlemlerinizi yapabilirsiniz.


Pasaport İşlemleriniz İçin:

NVİ NÜFUS RANDEVU AL

e-DEVLET RANDEVU AL

ALO 199 RANDEVU AL

Yukarıda verilen Nüfus randevu alma seçeneklerinden birini kullanarak pasaport değiştirme, yeni pasaport alma, yeşil pasaport işlemleri, gri pasaport, bordo pasaport ve diğer pasaport işlemlerinizi yapabilirsiniz.


 

 

İnternetten Hangi Nüfus İşlemleri İçin Randevu Alınabiliyor?

Nüfus Müdürlüğü veya Nüfus Dairesi işlemleriniz için internetten online olarak NVİ Nüfus Randevu Alma, NVİ Nüfus Randevu Sorgulama, NVİ Nüfus Randevu Sorgulama, Kimlik Randevu Alma, Ehliyet Randevu alma, Pasaport Randevu Alma, Adres Kayıt Randevu alma, Yeni Doğan Kayıt Randevu alma ve Diğer Nüfus işlemleri için randevu alma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

ÜCRET ÖĞRENME

https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla yatırılması gerekmektedir. Ödemeye dair belge (makbuz veya dekont) gerektiğinde gösterilmek üzere muhafaza edilmelidir.

Randevu almadan Nüfus Müdürlüklerine gidersem  işlemimi yaparlar mı?

İnternetten veya telefondan randevu almadan giderseniz nüfus Müdürlüğü yoğunluğuna göre işleminizi yapabilir ancak bu hem çok sıra beklemek hem de işlemiminiz yaptıramama riskini taşır.

Nüfus Müdürlükleri kaçta açılır?

Normalde nüfus müdürlüklerinin çalışma saatleri valilikler tarafından düzenlenir. 08:00-17:00 veya 08:30-17:30 arası hizmet verir.

Kimlik Kartı Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?

İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır

Sürücü Belgesi Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler Nelerdir?

•Kimlik Belgesi
•Sürücü Sertifikası (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)
•Öğrenim Belgesi, yurtdışından alınan öğrenim belgelerinin noter tasdikli tercümesi
•Sürücü Sağlık Raporu
•Sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı
•1 adet biyometrik fotoğraf
•Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan
•Adli Sicil Belgesi (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)

Umuma mahsus pasaport başvurusu için hangi belgeler istenir?

1) Nüfus Cüzdanı, T.C. Kimlik Kartı veya geçici kimlik belgesinin aslı
2) Harç ve cüzdan bedeli makbuzu
3) 2 adet biyometrik fotoğraf
4) Öğrenci belgesi (Harçsız pasaport talep edenler için)
5) Ergin olmayanlar veya kısıtlılar için muvafakat belgesi
6) Varsa eski pasaport

(Visited 1.843.673 times, 27 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.