NVİ Nüfus Randevu Alma

NVİ Online Nüfus Randevu Alma ve Telefonla nüfus randevu  başvuru ile?  Ehliyet (Sürücü belgesi) nvi randevu, Pasaport nvi randevu, Kimlik nvi randevu ,  Adres değişikliği nvi randevu Ehliyet kimlik birleştirme nvi randevu alınabilir.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Nüfus Müdürlüğü randevu nvi al.  Alo199 Çağrı merkezinden telefon ile ya da https://randevu.nvi.gov.tr/ web portalı üzerinden veya e devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden e devlet kimlik, ehliyet, pasaport randevu alınabilir

NVİ NÜFUS RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yeni Kimlik Kartı Başvuru Randevu, Yeni Ehliyet (Sürücü Belgesi) Başvuru Randevu, Yeni Pasaport Başvuru Randevu, Adres değişikliği, yeni adres kaydı, başvuru randevu alırken HES kodunuz yanınızda olsun.

Nüfus müdürlüğü randevu sistemi; vatandaşlarımızın randevu nvi gov tr nüfus randevu uygulamasından  NVİ Nüfus Müdürlüğü Kimlik Randevu, Nüfus Müdürlüğü Ehliyet (Sürücü Belgesi) Randevu, Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevu alma işleminizi yukarıdaki linki tıklayarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün NVİ Randevu Alma sayfasına giriş yapabilirsiniz.

İnternetten Nüfus Randevu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar.

Nüfus e randevu almak için yukarıdaki linki tıklayarak (nvi.randevu.gov.tr) NVİ resmi internet sayfasına ulaşabilirsiniz veya Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma Telefonu ALO 199‘u arayarak randevu alabilirsiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün nüfus randevu telefonu ALO 199 NÜFUS ÇAĞRI MERKEZİ aracılığı ile telefon ile nüfus randevu alabilirsiniz. Telefonu ile randevu almak için normal arama ücreti ödersiniz.

Randevu saatinden 20 dakika önce Nüfus Müdürlüğünde olup işlemleriniz için sıramatikten numara almayı unutmayın.

Randevu saatleri illere göre farklılık gösterse de genel olarak 08:00 – 17:00 ile 08:30-17:30  saatleri arası hizmet vermektedir.

İnternetten online e randevu alırken Covid 19 (korona) salgını nedeniyle  HES Kodu girmeniz gerekmektedir.

Korona salgını nedeniyle 01 Temmuz 2021 Tarihinden itibaren normal mesaiye geçen nüfus müdürlükleri tedbirler kapsamında mesafe ve maske kurallarına uygun işlem yapmaktadır.

İnternetten Hangi Nüfus İşlemleri İçin Randevu Alınabiliyor?

Nüfus Müdürlüğü veya Nüfus Dairesi işlemleriniz için internetten online olarak NVİ Nüfus Randevu Alma, NVİ Nüfus Randevu Sorgulama, NVİ Nüfus Randevu Sorgulama, Kimlik Randevu Alma, Ehliyet Randevu alma, Pasaport Randevu Alma,  , Adres Kayıt Randevu alma, Yeni Doğan Kayıt Randevu alma ve Diğer Nüfus işlemleri için randevu alma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İnternetten Nüfus Randevusu Nasıl Alınır?

1– Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün https://randevu.nvi.gov.tr/ adresine giriş yapınız.

2- NVİ randevu alma sayfasından YAPMAK İSTEDİĞİNİZ İŞLEMİ SEÇİP Randevu Al butonunu tıklayınız.

3- Açılan açılan sayfasındaki T.C. Kimlik Numaranız doğrulandıktan sonra işleminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. (Adınız, Soyadınız, T.C. Kimlik No’nuz, Doğum Tarihi, Telefon, Güvenlik Kodu) bilgilerinizi giriniz.

4- Randevu İşlemlerine devam edebilmek için HES Kodunuzu giriniz.

5- Nüfus randevusu alacağınız ili ve ilçeyi seçiniz

6- Nüfus randevusu alacak kişinin bilgilerini seçiniz.

7- Nüfus Randevu tarihinizi ve saatini seçiniz

8-Randevu saatini onaylamadan önce cep telefonunuza gelen kodu giriniz ve randevunuzu tamamlayınız.

Aşağıdaki linki tıklayarak NVİ Kimlik Randevu Alma, NVİ Ehliyet Randevu Alma, NVİ Pasaport Randevu Alma, NVİ Ehliyet-Kimlik Birleştirme randevusu Al, Kimlik Kartına Ehliyet Yükleme, nüfus cüzdanı değişim, kimlik kayıp, kimlik yenileme, pasaport uzatma, ehliyet çıkartma İşlemleri İçin Randevu alma işlemlerinizi internetten e randevu alarak ücretsiz ve sıra beklemeden yapın.

Alınan randevuya gidilemeyecek durumlarda; randevu tarihinden en az iki gün önce randevunuzu iptal etmeniz gerekmektedir. İptal işlemi yapılmadan randevulara gidilmediği takdirde; aynı veya farklı bir belge tipi için 1 ay boyunca yeni bir randevu alınamayacaktır. Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için; aldığınız randevu tarihini takip ediniz ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda ise; randevunuzu aldığınız tarihten en az iki gün önce iptal ediniz

ÜCRET ÖĞRENME

https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla yatırılması gerekmektedir. Ödemeye dair belge (makbuz veya dekont) gerektiğinde gösterilmek üzere muhafaza edilmelidir.

Randevu almadan Nüfus Müdürlüklerine gidersem  işlemimi yaparlar mı?

İnternetten veya telefondan randevu almadan giderseniz nüfus Müdürlüğü yoğunluğuna göre işleminizi yapabilir ancak bu hem çok sıra beklemek hem de işlemiminiz yaptıramama riskini taşır.

Nüfus Müdürlükleri kaçta açılır?

Normalde nüfus müdürlüklerinin çalışma saatleri valilikler tarafından düzenlenir. 08:00-17:00 veya 08:30-17:30 arası hizmet verir. Covid 19 normelleşme dönemi 01.07.2021 tarihinden itibaren normal mesaiye geçilmiştir.

Kimlik Kartı Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?

İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır

Sürücü Belgesi Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler Nelerdir?

•Kimlik Belgesi
•Sürücü Sertifikası (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)
•Öğrenim Belgesi, yurtdışından alınan öğrenim belgelerinin noter tasdikli tercümesi
•Sürücü Sağlık Raporu
•Sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı
•1 adet biyometrik fotoğraf
•Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan
•Adli Sicil Belgesi (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)

Umuma mahsus pasaport başvurusu için hangi belgeler istenir?

1) Nüfus Cüzdanı, T.C. Kimlik Kartı veya geçici kimlik belgesinin aslı
2) Harç ve cüzdan bedeli makbuzu
3) 2 adet biyometrik fotoğraf
4) Öğrenci belgesi (Harçsız pasaport talep edenler için)
5) Ergin olmayanlar veya kısıtlılar için muvafakat belgesi
6) Varsa eski pasaport

(Visited 1.807.952 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.