NVİ Online Nüfus Randevu Alma

NVİ Online Nüfus Randevu Alma, nvi gov tr Randevu Al. Adres Değişikliği, ikametgah taşıma randevu, kimlik randevu, ehliyet ve sürücü belgesi randevu, pasaport randevuları için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne  intikal eden bilgilerden  en çoğu “mevcut nüfus cüzdanı” nın geçerlilik ve değiştirme süresi ile ilgili olarak tereddütlerin olduğu anlaşılmıştır.

NVİ NÜFUS RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı yaygınlaştırma uygulamasına ülke genelinde 02.01.2017 tarihinden itibaren başlanmıştır. Bu çalışmanın 3 ila 3,5 yıl içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. Bu itibarla kişilerin elinde var olan nüfus cüzdanları, değiştirilmesini zorunlu kılan haller dışında yenisi ile değiştirilinceye kadar geçerlidir.

        1- Yeni kimlik alabilmek için 199 nolu telefon numarasından randevu talep edilmesi gerekmektedir.
        2- Biyometrik vesikalık resim çekilmek,
        3- Vergi Dairesine harç ücreti yatırmak,
        4- Son olarak randevu tarihinde Nüfus Müdürlüğüne kimlik, ehliyet, evlenme cüzdanı yada pasaport gibi belgelerin herhangi biri ile başvurulması gerekmektedir.

Randevu Alma sayfasından online İl Nüfus Müdürlüğü Randevu Al ve İlçe Nüfus Müdürlüğü Randevu Al. Ayrıca nüfus müdürlüğü randevu telefon numarasını arayarak da randevu alabilirsin.

Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Randevu, Nüfus Müdürlüğü Adres Değişikliği (ikametgah) Randevu, Nüfus Müdürlüğü Ehliyet (Sürücü Belgesi) Randevu, Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevu, Nüfus Müdürlüğü Yeni Doğum Randevu ve diğer nüfus dairesi işlemleriniz için aşağıdaki linki tıklayıp nüfus randevu sayfasına ulaşabilirsiniz.

Nüfus Müdürlüğü Adres Değişikliği Randevu Alma:

Adres Değişikliği, Adres Kayıt, Adres Bildirim ve Adres Beyanı gibi ikametgah işlemlerinizi yukarıdaki linki tıklayarak ulaşacağınız Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Online Randevu Alma sayfasından yapabilirsiniz.


Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevu Alma:

Yeşil (Hususi) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hizmet Damgalı (Gri) Pasaport,  işlemlerinizi yukarıdaki linki tıklayarak ulaşacağınız Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Online Randevu Alma sayfasından yapabilirsiniz.

Pasaport randevu aldıktan sonra pasaport ücretini anlaşmalı bankalara veya maliyeye yatırmayı unutmayınız. Pasaport ücretini yatırdıktan sonra gerekli belgelerle beraber randevu aldığınız nüfus müdürlüğüne gidiniz.

Hususi ve hizmet damgalı pasaportlar için İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü randevu, umuma mahsus pasaportlar için ise İl ve İlçe Nüfus Müdürlüğü randevu, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılır.

 


Nüfus Müdürlüğü Sürücü Belgesi Ehliyet Randevu Alma:  

Ehliyet yenileme, Ehliyet değiştirme, yeni ehliyet çıkarma ve kayıp sürücü belgesi işlemlerinizi yukarıdaki linki tıklayarak ulaşacağınız Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Online Randevu Alma sayfasından yapabilirsiniz.

Ehliyet randevu aldıktan sonra sürücü belgesi ücretini anlaşmalı bankalara veya maliyeye yatırmayı unutmayınız. Sürücü Belgesi ücretini yatırdıktan sonra gerekli belgelerle beraber randevu aldığınız nüfus müdürlüğüne gidiniz.


Nüfus Müdürlüğü Yeni Doğum Kayıt Randevu Alma:

Yeni doğan bebeğinizi nüfusa kaydettirmek ve kimlik kartı çıkarmak için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Online Randevu Alma sayfasından randevu alabilirsiniz.

Bebeğiniz doğduğunda 30 gün içinde kimliğini çıkarmak zorundasınız. Bu süreyi aşmanız halinde  (2022 yılı için) 37,50 TL kimlik çıkarma ücretini ödemek zorundasınız.

Nüfus Müdürlüğüne giderken yanınızda gerekli belgelerden kendi kimlik kartınız ve doğum raporunuz olması yeterlidir.


Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartına Sürücü Belgesi Ekleme Randevu Alma:

Kimlik Kartı ve Ehliyet Birleştirme işlemlerinizi yukarıdaki linki tıklayarak online randevu alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri online nvi randevu Alma uygulaması yanı sıra nüfus dairesindeki işlemleriniz için e-Devlet şifreniz ile https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/  sayfasından da Nüfus Müdürlüğünden  kimlik başvuru randevu, ehliyet başvuru randevu, pasaport uzatma başvuru randevu, adres değişikliği, ehliyet kimlik birleştirme randevu ve diğer nüfus işlemleriniz için nüfus müdürlüğü randevu alınabilmektedir.

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK) ve sürücü belgenizin (Yeni nesil sürücü belgesi)  01.01.2016 tarihinden sonra alınmış olması gerekmektedir.

Nüfus Daireleri genel olarak 08:30 ile 17:30 saatleri arasında hizmet vermekte olup randevularınızı bu saatler aralığında alabilirsiniz.

Randevu aldığınız Nüfus Müdürlüğüne randevu saatinden 20 dakika önce gidiniz. Zira birçok nüfus müdürlüğünde tekrar işlem sıra numarası verilerek işleminiz gerçekleştirilmektedir.

Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için aldığınız Nüfus Randevu Durumunu  sorgulayabilirsiniz, aldığınız randevu tarihini takip edebilirsiniz.

Aldığınız randevuya gidemeyecekseniz  ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda randevunuzu, randevu saatinizden en az yarım saat önce iptal ediniz. Aksi durumda aynı gün içerisinde (24 saat) ikinci bir randevu verilemez.

Nüfus Müdürlüğünden Hangi Nüfus İşlemi İçin Randevu Alınabilmektedir?

 


Nüfus Müdürlüğü Diğer Nüfus Olayları Randevu Alma:

Nüfus Müdürlüklerinde aşağıda sayılan işlemlerden birini yapacaksanız yukarıdaki linki tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Evlenme (Yurt Dışından Evlenme Bildirimi), Boşanma, Ölüm (Yurt Dışından veya Eski Ölüm Bildirimi), Nüfus Kaydının Düzeltilmesi (Mahkeme Kararıyla veya Maddi Hata Kapsamında),

Evlat edinme, Boşanma İptali/Evliliğin Feshi veya iptali, Gaiplik, Kayıt Silme/Mükerrer Kayıt Silme, Velayet/Vesayet, Vasiyetname, Yabancılara İlişkin İşlemler,

Mavi Kartlı İşlemleri, 5717 ve 6284 sayılı Kanun kapsamındaki İşlemler, Çok Dilli Belge Talepleri, İsim Denklik Belgesi(Belge yerleşim yeri adresinizin bulunduğu ilçe nüfus müdürlüğüne iletilir.), Yersel Yazım Nedeniyle Aile Bağları Bulunmayan Kayıtlarda Aile Bağlarının Kurulması,

Uluslararası Aile Cüzdanının Kayıp, Yenileme, Değiştirme Gibi Sebeplerle Yeniden Düzenlenmesi, Evlilik Dışı Doğan Kişilerin Tanıma ile Tescilinin Yapılması, Pasaportların Zayii Kaydının Yapılması, Pasaport Kayıp Başvurularının Alınması


Nüfus Müdürlüğü Vatandaşlık Başvuru Randevu Alma:

Yabancı yatırımcıların vatandaşlık başvuruları için İstanbul Avrupa Yakası Nüfus Hizmetleri Merkezinden (Cevizlibağ)  yukarıdaki linki tıklayarak randevu alınabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık İşlemleri randevu uygulaması yalnızca Ankara, İstanbul, İzmir,  Antalya, Bursa ve Edirne illerinde uygulanmaktadır. Diğer İl Müdürlüklerinde randevusuz olarak devam etmektedir.


 

ÜCRET ÖĞRENME

https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla yatırılması gerekmektedir. Ödemeye dair belge (makbuz veya dekont) gerektiğinde gösterilmek üzere muhafaza edilmelidir.

(Visited 1.851.967 times, 3 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir