NVİ Randevu, Kimlik, Pasaport ve Ehliyet İçin Nüfus randevu.nvi.gov.tr Giriş

Kimlik kartı , Sürücü Belgesi Ve Pasaport randevusu nasıl alınır ?

Alo 199 Çağrı merkezinden ya da https://randevu.nvi.gov.tr web portalı üzerindeki Randevu Sisteminden randevunuzu alabilirsiniz.

NVİ Randevu, Kimlik, Pasaport ve Ehliyet İçin Nüfus randevu.nvi.gov.tr Giriş Portalı.Yeni Nüfus Randevu randevu.nvi Sistemi Ehliyet (Sürücü Belgesi) Pasaport ve TC Kimlik Kartı işlemleri için İlçe Nüfus Müdürlüklerinden randevu alarak sıra beklemeden işlem yapmanız için kurulmuş bir e-randevu sistemidir.

T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Randevu Sistemi

İnternetten Ücretsiz Randevu Almak isteyen vatandaşlar yukarıdaki linki tıklayarak Bakanlığın resmi web sayfasına ulaşabilirler açılan sayfadan aşağıdaki seçeneklerden “TC. Kimlik Kartı Randevu Al”, “Sürücü Belgesi (Ehliyet) Randevu Al”,”Pasaport Randevu Al” hangisiyle işlem yapmak istiyorsa onu seçecekler.Nüfus Randevu 2019, NVİ Randevu Al, Nvi Randevu Giriş,Ücretsiz NVİ Randevu Alma işlemlerinizi internetten online olarak yapınız

 

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK), Pasaport ve Sürücü Belgesi başvuru bedellerinin başvurudan önce vergi dairesine ait ilgili birimlere veya https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/odeme adresinde belirtilen ödeme noktalarına yatırılması gerekmektedir. Ödemeye dair belge (makbuz veya dekont) gerektiğinde gösterilmek üzere muhafaza edilmelidir.

Nüfus Yeni Ehliyet Randevu, Nüfus Yeni Kimlik Randevu, Nüfus Pasaport Çıkartma Randevusunu tek randevu merkezinden randevu.nvi.gov.tr adresinden alabilirsiniz. Verilen adresten siteye giriş yaparak Randevu Al butonunu tıklayarak hangi il ve hangi ilçe Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Nüfus Müdürlüğünü seçerek istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz.

Üçü Bir Yerde

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilmeye başlanan ehliyet ve pasaportlar için randevu sistemi oluşturuldu oluşturulan randevu sistemiyle EHLİYET, KİMLİK ve PASAPORT Randevusu alınabilmektedir.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN NASIL RANDEVU ALINIR?

Kimlik Kartı, Pasaport ve sürücü belgeleri (ehliyet) işlemleri ilçe nüfus müdürlüklerinde yapılmaktadır. İlçe Nüfus müdürlükleri tarafından yapılan işlemler için önceden randevu almanız gerekmektedir.

Nüfus Müdürlüğünden Nasıl Randevu Alırım?

1-Merkezi Randevu Sistemi randevu.nvi.gov.tr adresinden online olarat tamamen ücretsiz randevu alabilirsiniz. İnternetten nasıl randevu alınır yukarıda ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

2-Vatandaşlar ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi’nden Nüfus Çağrı Merkezinden Telefon ile Randevu Alabilirler. Telefon İle Randevu Almak için telefon arama ücreti ödemek zorundasınız.

Nüfus müdürlüklerine verilen fotoğraf, parmak izi ve imza, bütün işlemler için geçerli olacak. Vatandaşlar ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi’nden veya ‘randevu.nvi.gov.tr’ internet adresinden işlemleri için kolayca randevu alabilecek.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Pasaport, kimlik ya da ehliyet almak isteyen vatandaşlar öncelikle ücret ödemek zorundalar. Randevu sistemine baktığınızda da bu konuyla ilgili sayfada uyarılar yer alıyor. Ücret uyarısından sonra pasaport için ekranda karşınıza “Türkiye’de mi başvuru yapacaksınız?” sorusu geliyor. “Tamam” kısmını tıkladığınızda da “Kimliğiniz var mı?” sorusuyla karşılaşıyorsunuz. Yeni kimliğiniz varsa “Tamam” butonunu bastığınızda randevu alabileceğiniz yerler görünüyor. Eğer yeni kimliğiniz yoksa karşınıza “T.C. Nüfus Cüzdanınızda “T.C. Kimlik No” yazılı mı?” sorusu çıkıyor. Onayladığınızda da randevu ekranına ulaşıyorsunuz.

(Visited 19.465 times, 2 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.