Kimlik Randevu Al, Kimlik Randevu İptal, Kimlik Randevu Telefonu

Kimlik randevu al, kimlik randevu iptal, kimlik randevu telefonu, nüfus müdürlüğü T.C. kimlik kartı randevu nvi, kimlik yenileme randevu, kimlik değiştirme randevu, yeni kimlik çıkarma randevu, kimlik kartınız ile ilgili tüm işlemlerinizi il veya ilçe nüfus müdürlüğünden randevu alarak yapabilirsiniz. Kimlik randevu al, kimlik randevu sorgula, kimlik randevu 2021

NÜFUS KİMLİK KARTI  RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Kimlik kartı sahibi olmak artık çok kolay. Başvuru yapmadan önce kimlik kartı ücretini vergi dairesi müdürlüklerine, PTT şubelerine, anlaşmalı bankalara veya interaktif vergi dairesine kimlik kartı ücretini yatırabilirsiniz. Başvuru esnasında nüfus cüzdanı, pasaport sürücü belgesi, uluslararası aile cüzdanı gibi kimliğinizi ispata yarayacak herhangi bir belgenin yanınızda olması yeterli ayrıca son altı ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğrafınızın yanınızda olması gerekmektedir.

Çok mu yoğun çalışıyorsunuz nüfus dairesinde sıra beklemeye vaktiniz yok mu? Uzun kuyruk beklemekten korktuğunuz için mi kimlik kartı başvurusunda bulunmuyorsunuz artık çok kolay. İnternetten “randevu.nvi.gov tr” adresinden kimlik randevu alıp işlemlerinizi saatinde yapabilirsiniz ayrıca alo 199 nüfus çağrı merkezinden telefonla randevu alıp işlem saatinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Nüfus müdürlükleri acil durumlarda sınırlı sayıda vatandaş için Randevusuz işlem yapmaktadır bunun için en yakın nüfus müdürlüğüne Sabah erken saatinde müracaat edip sıra alıp sıranızı beklemeniz gerekmektedir.

Kullanılan yeni teknolojiler sayesinde artık onlarca evraka gerek yok başvuru işleminiz nüfus müdürlüklerinde nüfus memuru tarafından tamamlanmaktadır başvuru işleminiz tamamlandıktan sonra içinde  yeni kimlik kartınız PUK PİN kodu bulunan zarfınız adresine teslim edilecektir. Kimlik kartı zarfınız güvenli bir şekilde teslim edilmek üzere elden belirlediğiniz kişi veya şahsınıza teslim edilecektir. Kimlik kartı başvurunuz ve başvuru süreciniz hakkındaki gerekli bilgiler belirttiğiniz cep telefonuna mesaj olarak bildirilecektir. Kişileştirilen kimlik kartınız belirttiğiniz adrese belirlediğiniz adreste belirlediğiniz kişiye veya size teslim edilecektir. Tüm bu süreci e-Devletten sorgulayabilir ve kimlik kartı işlemlerinizin ne aşamada olduğunu öğrenebilir aynı şekilde kimlik kartı başvurunuzu, başvuru durumunuzu, kimi kartınızın nerede olduğunu nüfus Müdürlüğü’nün bağlı olduğu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri   Genel Müdürlüğü’nün web sayfasından da takip edebilirsiniz.

Yüksek güvenlikli yeni kimlik kartınız sayesinde artık bilgileriniz güvende .  Milli işletim sistemine sahip Kimlik kartı bilgi saklama merkezinden talep edilmesi halinde elektronik imza aracı olarak kullanılabilen on yıl geçerlilik süresi bulunan temaslı ve temassız yogaya sahip yenilenen ve kolay taşınan kimlik kartı anlaşmalı ülkelerde seyahat belgesi olarak da kullanılabilmektedir.

Yeni kimlik kartı sayesinde bir çok işlemi kolayca yapabilirsiniz ayrıca yeni tip sürücü belgenizi kimlik kartınıza yükleterek yeni TC kimlik kartınızı sürücü belgesi olarak da kullanabilirsiniz. Siz hala nüfus cüzdanı mı kullanıyorsunuz hemen bir nüfus müdürlüğünden kimlik randevu alıp eski nüfus cüzdanınızı yeni tip kimlik kartınızla değiştiriniz en yakın nüfus müdürlüğüne başvurun kimlik kartınız kapınıza kadar gelsin

Yukarıda ki linki tıkladığınızda karşınıza Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Resmi Web sayfası çıkacaktır. İşlemlerinizi randevu.nvi.gov.tr adresinde yapacaksınız sitemiz size randevu almanızda yol göstermektedir.

Kimlik Kartı Randevu Sorgulama:

Kimlik Kartı Randevunuz alındı mı? Kimlik Kartı randevum var mı? Nüfus Kimlik Kartı randevu aldınız ancak olası bir teknik sorun veya hatalı işlem nedeniyle nüfus randevunuz alınmamış olabilir. Nüfus Kimlik Randevunuz aldıktan sonra mutlaka sorgulayınız. Bu işlemi yine randevu.nvi.gov.tr adresinden Randevu Durumu Görüntüleme Linkinden yapabilirsiniz.

NÜFUS KİMLİK RANDEVU DURUMU GÖRÜNTÜLE

Nüfus Randevu Sorgulama, Nüfus Randevu Durumu Görüntüleme Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni uygulamaya konulan randevu.nvi.gov.tr adlı nüfus randevu portalından  İlçe Nüfus Müdürlüklerinden  Kimlik Kartı randevusu alan vatandaşlar randevu durumlarını görüntüleyebilirler. Nüfus randevu sorgulama işlemi için aşağıdaki linki tıklayıp nüfus müdürlüğünün sayfasına ulaşabilirsiniz.


Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Başvurusu İçin Yanınızda Bulundurmanız Gereken Gerekli Belgeler.
İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır

 

(Visited 48.885 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.