Seyahat İzin (Yol) Belgesi e-Devlet Başvuru, Nüfus Yol Belgesi Telefonu

Seyahat İzin (Yol) Belgesi e-Devlet Başvuru, Nüfus Yol Belgesi Telefonu. Covid 19 kapsamında alınan önlemler gereği iller arası seyahatlarda “Seyahat izin Belgesi, Yol izin belgesi” alma zorunluluğu bulunmakta. Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Seyahat izin belgesi nereden alınır? Seyahat İzin belgesini kimler alabilir? Seyahat izin belgesi almak ücretlimi?

SEYAHAT İZİN BELGESİNİ KİMLER ALABİLİR?
“Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup asıl ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ya da daha önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olan, kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için seyahat edecek olan, ölüm nedeni Covid-19 olanlar hariç olmak üzere cenaze nakil işlemine refakat edecek olan (en fazla 4 kişiye), Balıkesir’e son 5 gün içerisinde gelmiş olmakla beraber kalacak yeri olmayıp ikamet ettikleri yerleşim yerlerine dönmek isteyenler (5 gün içinde geldiğini belge, bilgi ile ibraz edenler), askerlik hizmetini tamamlayarak yerleşim yerlerine dönmek isteyen, özel veya kamudan günlü sözleşmeye davet yazısı olan, ceza infaz kurumlarından salıverilen, yurt dışından geldikten sonra yerleştikleri yurtlarda 14 günlük karantina/gözetim süresi dolan kişilere ‘Seyahat İzin Kurullarınca’ seyahat izin belgesi verilebilecek.”
SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR?
“Seyahat İzin Belgesi taleplerinin alınması için, İçişleri Bakanlığına ait Alo 199, İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi, kaymakamlıklardaki seyahat izin kurullarına doğrudan başvuru usulleri geçerli olacaktır. Seyahat izin belgeleri çıkış illerinden tek gidiş ya da gidiş/geliş şeklinde düzenlenecektir. Seyahat izin belgeleri tek gidiş için düzenlenecek ise 36 saate kadar, gidiş-geliş amacıyla düzenlenecek ise 72 saate kadar geçerli olacaktır. Seyahat izin belgeleri, özel araçlar için yolcu taşıma kapasitesi ile sınırlı, D2 yolcu taşıma belgesine sahip maksimum 20 yolcu kapasiteli ticari araçlar için ise yolcu sayısı kapasitesinin yarısını geçmemek şartı ile kullanılabilecektir. Evden çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların seyahat edebilmeleri için düzenlenen seyahat izin belgeleri, kısıtlı şehirlerden giriş/çıkışları için de geçerli olacaktır.”
Kişilerin, yukarıda belirtilen durumların varlığı halinde Kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan “Seyahat İzin Kurullarınca” “Seyahat İzin Belgesi” verilebilecektir.
Seyahat İzin Belgesi başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabilecek.
E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle T.C. kimlik no ve e devlet şifresi ile giriş yapılıyor. Giriş yapmanın ardından İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e Başvuru” kısmına giriliyor. Seçenekler arasından “Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form doldurulma işlemi gerçekleştiriliyor.

E-DEVLET YOL İZİN BELGASİ BAŞVURU

Seyahat İzin (Yol) Belgesi Adana,Seyahat İzin (Yol) Belgesi Antalya, Seyahat İzin (Yol) Belgesi Ankara, Seyahat İzin (Yol) Belgesi Aydın, Seyahat İzin (Yol) Belgesi Afyon, Seyahat İzin (Yol) Belgesi Trabzon ,Seyahat İzin (Yol) Belgesi İstanbul, Seyahat İzin (Yol) Belgesi İzmir, Seyahat İzin (Yol) Belgesi Bursa, Seyahat İzin (Yol) Belgesi Konya,Seyahat İzin (Yol) Belgesi Kocaeli, Seyahat İzin (Yol) Belgesi Gaziantep,  Seyahat İzin (Yol) Belgesi Şanlıurfa, Seyahat İzin (Yol) Belgesi Mersin, Seyahat İzin (Yol) Belgesi Hatay, Seyahat İzin (Yol) Belgesi Diyarbakır,Seyahat İzin (Yol) Belgesi Manisa,Seyahat İzin (Yol) Belgesi Kayseri,Seyahat İzin (Yol) Belgesi  Samsun,Seyahat İzin (Yol) Belgesi Kahramanmaraş,Seyahat İzin (Yol) Belgesi  Van,Seyahat İzin (Yol) Belgesi Tekirdağ,Seyahat İzin (Yol) Belgesi Sakarya,Seyahat İzin (Yol) Belgesi Denizli,Seyahat İzin (Yol) Belgesi Muğla,Seyahat İzin (Yol) Belgesi Eskişehir

(Visited 11 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.