NVİ Nüfus Randevu Alma

Nüfus Müdürlüğü Randevu Sistemi randevu nvi gov tr , Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü İl ve İlçe Nüfus Müdürlüğü , Nufus Randevu alma , Randevu nvi alma , nüfus randevu , Kimlik randevu , Ehliyet  randevu (Sürücü Belgesi) ,  Pasaport randevu alarak sıra beklemeden işlemlerinizi yapabilir nvi randevu sorgulama yapabilirsiniz.

Nüfus e randevu almak için aşağıdaki linki tıklayarak (nvi.randevu.gov.tr) NVİ resmi internet sayfasına ulaşabilirsiniz veya Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma Telefonu ALO 199‘u arayarak randevu alabilirsiniz.

NVİ Randevu Al, Nüfus Randevu Al, NVİ Randevu Sorgula, Nüfus Randevu Sorgula, Randevu NVİ gov tr. Nüfus Müdürlüğü Randevu veya Nüfus Dairesi Randevu internetten ücretsiz randevu almak içi aşağıdaki linki tıklayınız.

NVİ NÜFUS RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün ALO 199 NÜFUS ÇAĞRI MERKEZİ aracılığı ile telefon ile randevu alabilirsiniz. Telefonu ile randevu almak için normal arama ücreti ödersiniz. Aşağıdaki linki tıklayarak  nvi kimlik randevu alma, nvi ehliyet randevu alma, nvi pasaport randevu alma işlemlerinizi internetten e randevu alarak yapın.

Randevu almadan Nüfus Müdürlüklerine gidersem  işlemimi yaparlar mı?

İnternetten veya telefondan randevu almadan giderseniz nüfus Müdürlüğü yoğunluğuna göre işleminizi yapabilir ancak bu hem çok sıra beklemek hem de işlemiminiz yaptıramama riskini taşır.

Nüfus Müdürlükleri kaçta açılır?

Normalde nüfus müdürlüklerinin çalışma saatleri valilikler tarafından düzenlenir. 08:00-17:00 veya 08:30-17:30 arası hizmet verir. Ancak 2 Aralık 2020 tarihinden beri pandemi nedeniyle nüfus müdürlükleri (nüfus daireleri 10:00-16:00) saatleri arası çalışmaktadır.

 

NVİ Kimlik Randevu Alma, NVİ Ehliyet Randevu Alma, NVİ Pasaport Randevu Alma, NVİ Ehliyet-Kimlik Birleştirme randevusu Al, Kimlik Kartına Ehliyet Yükleme, nüfus cüzdanı değişim, kimlik kayıp, kimlik yenileme, pasaport uzatma, ehliyet çıkartma İşlemleri İçin Randevu Alınız

Kimlik Kartı Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?

İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır

 

Sürücü Belgesi Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler Nelerdir?

•Kimlik Belgesi
•Sürücü Sertifikası (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)
•Öğrenim Belgesi, yurtdışından alınan öğrenim belgelerinin noter tasdikli tercümesi
•Sürücü Sağlık Raporu
•Sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı
•1 adet biyometrik fotoğraf
•Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan
•Adli Sicil Belgesi (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)

 

Umuma mahsus pasaport başvurusu için hangi belgeler istenir?

1) Nüfus Cüzdanı, T.C. Kimlik Kartı veya geçici kimlik belgesinin aslı
2) Harç ve cüzdan bedeli makbuzu
3) 2 adet biyometrik fotoğraf
4) Öğrenci belgesi (Harçsız pasaport talep edenler için)
5) Ergin olmayanlar veya kısıtlılar için muvafakat belgesi
6) Varsa eski pasaport

 

Alınan randevuya gidilemeyecek durumlarda; randevu tarihinden en az iki gün önce randevunuzu iptal etmeniz gerekmektedir. İptal işlemi yapılmadan randevulara gidilmediği takdirde; aynı veya farklı bir belge tipi için 1 ay boyunca yeni bir randevu alınamayacaktır. Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için; aldığınız randevu tarihini takip ediniz ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda ise; randevunuzu aldığınız tarihten en az iki gün önce iptal ediniz.

02.04.2018’den itibaren Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK), Pasaport ve Sürücü Belgesi başvuru bedellerinin başvurudan önce vergi dairesine ait ilgili birimlere, öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayınız

ÜCRET ÖĞRENME
veya
https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla yatırılması gerekmektedir. Ödemeye dair belge (makbuz veya dekont) gerektiğinde gösterilmek üzere muhafaza edilmelidir.

(Visited 813.495 times, 1.197 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.