Yeni Kimlik Randevu NVİ, Kimlik Yenileme Nüfus Randevu Al

Yeni Kimlik Randevu NVİ, Kimlik Yenileme Nüfus Randevu Al, kimlik değiştirme randevu, kayıp kimlik randevu, kimlik kartı fotoğraf değiştirme randevu nvi al, kimlik kartına ehliyet yükleme randevu, kimlik kartına, e imza yükleme gibi T.C. Kimlik Kartı olaylarınız için  nüfus müdürlüklerinden randevunuzu NVİ web sayfasında, e-devletten ve nüfus randevu telefonundan alabilirsiniz.

Kimlik Kartı İşlemleriniz İçin  Nüfus Müdürlüğüne Online NVİ Randevu Alınabilir.

NVİ RANDEVU AL

Kimlik Kartı İşlemleriniz İçin  Nüfus Müdürlüğüne e-Devlet Üzerinden Randevu Alabilirsiniz.

E-DEVLET NÜFUS RANDEVU AL

Kimlik Kartı İşlemleriniz İçin  Nüfus Müdürlüğüne Telefon İle Randevu Al

 ALO 199 NÜFUS RANDEVU TELEFONU 

T.C. kimlik kartı işlemleriniz için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet web sayfası randevu uygulamasından T.C. Kimlik no ve kişisel bilgilerinizi girerek randevu alabilirsiniz. NVİ Randevu sistemi herhangi bir üyelik ve şifre istemiyor. Bu web uygulamasının mobil nüfus uygulaması da bulunmaktadır.

Nüfus Müdürlüklerinde yapacağınız Kimlik kartı işlemleriniz için e devlet üzerinden “T.C. Kimlik Kartı Başvuru Randevusu” uygulamasından giriş yaparak Nüfus Müdürlüğü Kimlik Randevu Alabilirsiniz.

Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı İşlemleriniz için Kimlik Kartı Randevu Telefonu ALO 199 NÜFUS ÇAĞRI MERKEZİNDEN Kimlik Kartı Randevu alabilirsiniz.

2022 Yılı İçin kimlik Kartı İşlemleri Nüfus Müdürlüğü Ücretleri:

Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 37,50 TL
Değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 37,50 TL
Nüfus Cüzdanı kayıp bedeli 37,50 TL
Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı kayıp bedeli 75,00 TL

Başvuru yapmadan önce yukarıda belirtilen 2022 yılı için geçerli  kimlik kartı ücretini vergi dairesi müdürlüklerine, PTT şubelerine, anlaşmalı bankalara veya interaktif vergi dairesine kimlik kartı ücretini yatırabilirsiniz.

Başvuru esnasında nüfus cüzdanı, pasaport sürücü belgesi, uluslararası aile cüzdanı gibi kimliğinizi ispata yarayacak herhangi bir belgenin yanınızda olması yeterli ayrıca son altı ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğrafınızın yanınızda olması gerekmektedir.

Çok mu yoğun çalışıyorsunuz nüfus dairesinde sıra beklemeye vaktiniz yok mu? Uzun kuyruk beklemekten korktuğunuz için mi kimlik kartı başvurusunda bulunmuyorsunuz artık çok kolay. İnternetten “randevu.nvi.gov tr” adresinden kimlik randevu alıp işlemlerinizi saatinde yapabilirsiniz ayrıca alo 199 nüfus çağrı merkezinden telefonla randevu alıp işlem saatinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Nüfus müdürlükleri acil durumlarda sınırlı sayıda vatandaş için Randevusuz işlem yapmaktadır bunun için en yakın nüfus müdürlüğüne Sabah erken saatinde müracaat edip sıra alıp sıranızı beklemeniz gerekmektedir.

Kimlik kartı başvurunuz ve başvuru süreciniz hakkındaki gerekli bilgiler belirttiğiniz cep telefonuna mesaj olarak bildirilecektir. Kişileştirilen kimlik kartınız belirttiğiniz adrese belirlediğiniz adreste belirlediğiniz kişiye veya size teslim edilecektir.

Tüm bu süreci e-Devletten sorgulayabilir ve kimlik kartı işlemlerinizin ne aşamada olduğunu öğrenebilir aynı şekilde kimlik kartı başvurunuzu, başvuru durumunuzu, kimi kartınızın nerede olduğunu nüfus Müdürlüğü’nün bağlı olduğu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri   Genel Müdürlüğü’nün web sayfasından da takip edebilirsiniz.

Yukarıda ki linki tıkladığınızda karşınıza Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Resmi Web sayfası çıkacaktır. İşlemlerinizi randevu.nvi.gov.tr adresinde yapacaksınız sitemiz size randevu almanızda yol göstermektedir.

Kimlik Kartı Randevu Sorgulama ve İptal Etme:

Kimlik Kartı Randevunuz alındı mı? Kimlik Kartı randevum var mı? Nüfus Kimlik Kartı randevu aldınız ancak olası bir teknik sorun veya hatalı işlem nedeniyle nüfus randevunuz alınmamış olabilir. Nüfus Kimlik Randevunuz aldıktan sonra mutlaka sorgulayınız. Bu işlemi yine randevu.nvi.gov.tr adresinden Randevu Durumu Görüntüleme Linkinden yapabilirsiniz.

NÜFUS KİMLİK RANDEVU DURUMU GÖRÜNTÜLE

Nüfus Randevu Sorgulama, Nüfus Randevu Durumu Görüntüleme Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni uygulamaya konulan randevu.nvi.gov.tr adlı nüfus randevu portalından  İlçe Nüfus Müdürlüklerinden  Kimlik Kartı randevusu alan vatandaşlar randevu durumlarını görüntüleyebilirler ve randevularına 30 dakika kalana kadar iptal edebilirler. Nüfus randevu sorgulama işlemi için aşağıdaki linki tıklayıp nüfus müdürlüğünün sayfasına ulaşabilirsiniz.


Nüfus Müdürlüğü Kimlik Kartı Başvurusu İçin Yanınızda Bulundurmanız Gereken Gerekli Belgeler.

İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır

 

(Visited 62.157 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir