Almanya Köln Başkonsolosluğu Yeni Kimlik Kartı Teslim Alma

Almanya Köln Başkonsolosluğu Yeni Kimlik Kartı Teslim Alma. Kimlik Kartım Köln Başkonsolosluğuna geldi mi? Almanya Köln Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna yapmış olduğunuz yeni T.C. Kimlik kartını nasıl teslim alırsınız? Köln Başkonsolosluğu T.C. Kimlik Kartı teslim alma.

Köln Başkonsolosluğumuza kimlik kartı başvurusu yaptığınızda, yeni kimliğiniz Türkiye’de basıldıktan sonra Başkonsolosluğa gönderilmektedir.

Kimlik Kartlarınızı hafta içi her gün 14.00-15.00 saatleri arasında randevusuz olarak Köln Başkonsolosluğundan teslim alabilirsiniz.

Yeni kimliğiniz Başkonsolosluğumuza ulaştığında, başvuru esnasında vermiş olduğunuz e-posta adresi aracılığıyla tarafınıza bilgi verilmektedir. Her bir kimlik başvurusu için ayrı bildirim gönderilmektedir. (Bilgi ulaşmaması halinde 20 gün sonra Başkonsolosluğumuzla temas ederek kimliğinizin gelip gelmediğini sorabilirsiniz.)

Başvuruya istinaden basılan kimlik kartları, sadece başvuru sahibine ya da başvuru esnasında başvuru sahibinin yetkilendirdiği ve sisteme eklenen kişilere teslim edilebilmektedir (5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu, Madde 41, Fıkra 5). Bunun haricinde kimlik kartı teslim almak isteyen kişilerin elle yazmış olduğu hiçbir vekâlet kabul edilmemektedir.

Yeni kimliğinizi teslim almak için gerekli belgeler:

1. Başvuru esnasında alınmışsa geçici kimlik belgesi, pasaport veya mavi kart

2. 16 yaşından küçük çocukların kimlikleri ebeveynlerine teslim edilmektedir. Kimliği teslim almaya gelen ebeveynin, çocuğun belgelerinin yanı sıra kendi kimliğini veya pasaportunu da beraberinde getirmesi gerekmektedir.

3. Başvuru formunda kartı teslim almaya yetkilendirilen üçüncü şahısların teslim için geldiklerinde yanlarında hem kendi kimlik kartlarını, hem de teslim alacağı kimliğin sahibine ait belgeleri getirmeleri gerekmektedir.

Kimlik başvuru ve teslim esnasında başvurana verilen zarfların içinde kişiye özel pin şifreleri bulunmakta olup, bunların kullanımına ilişkin bilgi zarfın içindedir. Zarfların muhafazası vatandaşlarımızın kendi sorumluluğundadır.

(Visited 397 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir