Ehliyet Randevu Alma Sistemi, Ehliyet Randevu Alma Telefonu

Ehliyet Randevu Alma Sistemi, Ehliyet Randevu Alma Telefonu. İnternetten online olarak ehliyet(Sürücü Belgesi) Randevusu nasıl alınır? Ehliyet (Sürücü Belgesi) Randevu alma telefonu kaç? Ehliyet randevu alma numarası,

Ehliyet (Sürücü Belgesi) Randevu Sistemi

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Alo 199 Çağrı merkezinden ya da https://randevu.nvi.gov.tr/ web portalı üzerindeki sürücü belgesi Randevu Sisteminden randevu alınarak yapılmaktadır.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesi olan https://randevu.nvi.gov.tr/ URL  adresinden Kimlik bilgilerinizi girerek randevu alabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün ALO 199 Nüfus Çağrı Merkezi’ ni arayarak telefon ile randevu alabilirsiniz.

Sabah erken saatlerinde işlem yapacağınız nüfus müdürlüğüne şahsen başvurarak sıra numarası alıp işleminizi yaptırabilirsiniz.

Nüfus Randevu NVİ üzerinden işlem yapacağınız il Vatandaşlık ve Nüfus Müdürlüğü ile, İlçe Vatandaşlık Nüfus Müdürlüklerinden randevu alarak Yeni Ehliyet Randevu NVİ, Ehliyet Başvuru Randevu NVİ, Ehliyet Değiştirme Randevu NVİ, Ehliyet Çıkartma Randevu NVİ, Kayıp Ehliyet Randevu NVİ işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Alınan randevuya gidilemeyecek durumlarda; randevu tarihinden en az iki gün önce randevunuzu iptal etmeniz gerekmektedir. İptal işlemi yapılmadan randevulara gidilmediği takdirde; aynı veya farklı bir belge tipi için 1 ay boyunca yeni bir randevu alınamayacaktır. Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için; aldığınız randevu tarihini takip ediniz ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda ise; randevunuzu aldığınız tarihten en az iki gün önce iptal ediniz.

https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla yatırılması gerekmektedir. Ödemeye dair belge (makbuz veya dekont) gerektiğinde gösterilmek üzere muhafaza edilmelidir.

(Visited 919 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir