Ehliyet ve Kimlik Birleştirmek için Nüfus NVİ Randevu Alma

Ehliyet ve Kimlik Birleştirmek için Nüfus NVİ Randevu Alma. Nüfus cüzdanı ehliyet birleştirme randevusu al. T.C. Kimlik Kartınıza Sürücü Belgesi yükletmek için nüvus müdürlüklerinden randevu almanız gerekmektedir. İlk defa geçtiğimiz yılı sonunda eylül ayı gibi başlayan ehliyet ve kimlik birleştirme işlemleri nüfus dairelerinde yapılmakta. Ancak bunun için önce internetten veya ALO 199 Çağrı Merkezinden randevu almanız gerekmektedir.

T.C. KİMLİK KARTINA SÜRÜCÜ BELGESİ EKLEME RANDEVUSU AL

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK) ve sürücü belgenizin (Yeni nesil sürücü belgesi)  01.01.2016 tarihinden sonra alınmış olması gerekmektedir.

Bu platform üzerinden yalnızca anne, baba, eş ve çocuklarınıza randevu alabilirsiniz.

EĞER SÜRÜCÜ BELGENİZ VEYA KİMLİK KARTINIZDAN BİRİ YENİ NESİL BELGE DEĞİLSE SİSTEM RANDEVU ALMANIZA UYGUNLUK VERMEZ.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde düzenlenen yeni tip sürücü belgesi bilgileri Türkiye Cumhuriyeti yeni kimlik kartına yüklenebilecek. bunun için mutlaka sürücü belgenizin ve kimlik kartınızın yeni tip olması gerekmektedir. Randevuyla yapılacak kimlik birleşimi işlemleri için Nüfus Müdürlüğünden ücret alınmamaktadır.

Yeni tip sürücü belgelerinin Türkiye genelinde Nüfus Müdürlüklerinden randevu alınmak suretiyle yeni nesil kimlik kartlarına yüklenmeye başlandı.

Kimlik kartlarına sürücü belgesindeki bilgilerin yüklenmesi için herhangi bir ücret alınmayacak.

Sürücü belgesinin geçerlilik süresi dolduğunda tıpkı eski kartların yenilenmesi gibi, kimlik kartlarından otomatik olarak silinecektir.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Duyurusu Şöyle:

TC kimlik kartlarına ehliyetlerin yüklenmesi işlemi bugün itibariyle başlamış bulunmaktadır. Bu kolaylıkla birlikte vatandaşlarımızın araç kullanırken yanlarında ehliyet taşıma zorunluluğu da ortadan kalkmış oluyor. Yeni ehliyete ve yeni kimliğe aynı anda başvuru yapan kişiler ehliyetin kimliğe yüklenmesini talep edebilecek. Böylece basımı yapılan kimlik kartı içerinde ehliyet de yüklü olarak gelecek.
TC kimlik kartlarına ehliyetlerin yüklenmesi için ilk olarak randevu almak zorunludur. Hes kodunuz ile randevu aldıktan sonra nüfus müdürlüklerine giderek kısa bir süre içerisinde yükleme işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Ehliyet bilgilerinin TC kimlik kartına aktarılması işlemi ücretsizdir.
Uluslararası yasal zorunluluktan dolayı yeni tip ehliyet düzenlenmesine devam edilmektedir.
TC kimlik kartlarına ehliyet yükleme işlemi zorunlu değildir. Bu uygulama sadece sizi iki kartı da yanınızda taşıma zorunluluğundan kurtaracaktır.
(Visited 376 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir