Ehliyetler Kimlik Kartına Nasıl Aktarılacak? Kimlik Ehliyet Birleştirme Randevusu Al

Ehliyetler Yeni Kimlik Kartına Nasıl Aktarılacak? Yeni ehliyetler ile yeni kimlik kartlarının birleşme işlemleri nasıl yapılacak? Sürücü Belgelerinin Yeni Kimlik Kartlarına yükleme işlemi nasıl ve nerede yapılacak?

Yeni tip sürücü belgesi olanlar ehliyet bilgilerini yeni tip Kimlik Kartına yükleterek cüzdanlarında ehliyet taşımaktan kurtulabilirler. Ehliyetinizi kimlik kartına aktarmak için yapmanız gereken size en yakın ilçe Nüfus Müdürlüğünden Kimlik kartına Ehliyet Bilginizi İşletme randevusu alıp ilçe nüfus müdürlüğüne başvuruda bulunmanız olacaktır.

Yeni tip sürücü belgeniz var ama yeni tip kimlik kartınız yoksa eski kimlik kartınızı değiştirmek için nüfus müdürlüğüne başvurduğunuzda ehliyetinizi yeni kimlik kartınıza yükleme talebinde de buluna

Eski tip ehliyetimi direkt yeni kimlik kartına Aktarabilir miyim?

Eski tip ehliyetini önce yeni ehliyetle değiştirmeniz ve yeni ehliyetiniz tarafınıza teslim ettikten sonra yeni kimlik kartınıza ehliyetinizi işletmeniz gerekmektedir. Kısacası eski sürücü belgenizi doğrudan yeni kimlik kartınıza işletmeniz mümkün değildir.

Kimlik Kartına Ehliyet işletme için herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Kimlik kartları ile hayat kolaylaşıyor! “Hayat Kimliğinle Kolay” projesinin ilk adımını oluşturan sürücü belgesi bilgilerinin T.C. Kimlik Kartına yüklenmesi bugün itibariyle 21 Eylül 2020 hizmetinize sunulmuştur!

Kimlik Kartına Sürücü Belgesi bilgileri yükleniyor. Vatandaşlar 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren Nüfus Müdürlüklerinden randevu alarak Yeni tip mevcut kimlik kartına yine yeni tip sürücü belgesi bilgilerini yükletebilir.

Yeni ehliyeti yeni kimlik kartına yükletmek tamamen ücretsiz.

Ehliyetler Yeni Kimlik Kartına Nasıl Aktarılacak? Kimlik Ehliyet Birleştirme Randevusu Al

Kimlik kartı birleştirmek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü “randevu.nvi.gov.tr” web portal   üzerinden ya da Çağrı Merkezinden (Alo 199) randevu alınabilir.

“21 Eylül’den itibaren yeni tip sürücü belgeleri, yeni nesil kimlik kartlarına yüklenmeye başlamıştır.”

21 Eylül Pazartesi gününden itibaren yeni tip sürücü belgeleri çipli nüfus kartlarına yüklenebilecek. İşlem nüfus müdürlüklerinde yapılacak  Böylece cepte iki yerine tek kart taşınacak.

Yeni kimlik kartı çıkartacak olan vatandaşlar ise 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren kimlik kartı başvuru sırasında sürücü belgesini kimlik kartına yükleme talebinde bulunabilir. Bu durumda sürücü belgesi kimlik kartına kimlik kartının basımı sırasında yüklenecektir.

Ehliyetlerini kimlik kartına yükleten vatandaşlar araç kullanırken ehliyet taşımak zorunda kalmayacaklardır.

Sürücü belgelerini geçerli olduğu süre sonunda uzatmayan vatandaşların sürücü belgesi bilgileri kimlik kartından silinecektir.

Sürücü belgeleri yurtdışında kullanılmaya devam edeceği için sürücü belgenizi tamamen kaldırıp atmayın.

Sürücü belgesini kimlik kartına yükleme işlemi sadece cüzdanınızda ehliyet taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran bir işlemdir.

Kimlikler ve ehliyetler artık tek kart içerisinde hizmet verebilecek. Geçtiğimiz günlerde konu hakkında açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Teknolojinin bütün haliyle birlikte vatandaşımızın işlerini kolaylaştırması konusunda kullanılmasını sağlayan ve hakikaten her yıl milyonlarca nüfus ve vatandaşlık işlerine giren, hizmet alan milyonlarca vatandaşımızın memnuniyetini sağlamak için çaba sarf eden, büyük bir devrimi gerçekleştiren arkadaşlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Kimlik kartı birleştirmek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü “randevu.nvi.gov.tr” web portal   üzerinden ya da Çağrı Merkezinden (Alo 199) randevu alınabilir.

İçişleri Bakanı Soylu, “21 Eylül’den itibaren yeni tip sürücü belgeleri, yeni nesil kimlik kartlarına yüklenmeye başlanacak” açıklamasını yaptı.

21 Eylül Pazartesi gününden itibaren yeni tip sürücü belgeleri çipli nüfus kartlarına yüklenebilecek. İşlem nüfus müdürlüklerinde yapılacak  Böylece cepte iki yerine tek kart taşınacak.

Kimlik kartına ehliyet nasıl yüklenir?

T.C. Kimlik Belgesini yeni çıkarmak için başvuranlara, sürücü belgelerini yüklemek isteyip istemedikleri sorulacak. Eğer yanıt olumlu olursa yeni kimlik hazırlanırken sürücü belgesi de yüklenmiş olacak. Yurt dışındaki kullanımlar için sürücü belgeleri basılmaya devam edecek.

Aksaray Genç Mucidler Bilim ve Sanat Derneği tarafından yürütülen “Gelecek Evinde Şekillenecek” projesinin 16 Eylül’deki online açılışına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bakanlığın teknolojik altyapısı hakkında bilgiler vererek yürütülen projeleri anlatmıştı.

“Ehliyeti kimliğimizin içerisine yüklüyoruz”

Soylu, bu süreçte kimlik kartlarının da değiştiğini, şimdi bir adım daha ileri giderek ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesinin başlayacağını söylemişti.

Bakan Soylu, “Cuma gününden itibaren Allah nasip ederse başlatıyoruz. Ehliyeti kimliğimizin içerisine yüklüyoruz. Yani vatandaşımız artık hem ehliyetini hem kimliğini taşımak zorunda kalmayacak. Bizim polislerimiz de denetleme yaparken ‘ehliyetin yoksa sana ceza yazarım’ demeyecek. Cebimizde artık çok kart olmayacak. Becerebilirsek e-imzayı, banka kartlarını, SGK ve sağlık bilgilerini de bunun içerisine koyacağız. İçerisinde parmak izinin olduğu, biyometrik resimlerin olduğu bir kartı sağlayacak yüksek kabiliyete sahibiz.” demişti.

(Visited 1.005 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir