Nüfus Cüzdanı Yenilemek İçin Son Tarih Ne Zaman?

Nüfus Cüzdanı Yenilemek İçin Son Tarih Ne Zaman? Eski Nüfus Cüzdanını yeni tip çiipli Kimlik Kartıyla değiştirmek için verilen süre ne zaman dolacak? Eski Nüfus Cüzdanların geçerlilik süresi ne zaman bitiyor. Eski nüfus cüzdanını verilen süre içinde yeni tip kimlik kartıyla değiştirmezsek  ne olur?

Nüfus cüzdanlarının Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları ile değiştirilmesi ile ilgili zorunlu bir tarih var mı?
Nüfus cüzdanları; kimlik kartı başvurusu yapılıncaya geçerli olup, nüfus cüzdanlarının kimlik kartı ile değiştirilmesi ile ilgili belirlenmiş son tarih bulunmamaktadır.
Ülkemizde nüfus cüzdanlarının 2023 yılına kadar yenilenmesi hedeflenmektedir ancak mevcut nüfus cüzdanlarının geçerliliğini yitirdiğine dair herhangi bir son tarih ve yasal düzenleme bulunmamaktadır.
Şuanda eski nüfus cüzdanlarının geçerlilik süresi hakkında kesin bir tarih bulunmamaktadır. Ancak  vatandaşların tamamının yeni tip Çipli Kimlik kartını alması amaçlanmaktadır.
Randevulu veya randevusuz olarak yurt içinde nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılır.
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü https://randevu.nvi.gov.tr/ web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezinden (Alo 199) alınır.
Nüfus cüzdanı/kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi veya kurumların kendi mevzuatlarında kimlik yerine geçen belge ve bir adet biyometrik fotoğraf ile yapılır.
(Visited 350 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir