Nüfus Müdürlüklerinin Yeni Mesai Saatleri. Nüfus Dairesi Çalışma Saatleri.

Nüfus Müdürlüklerinin Yeni Mesai Saatleri. Nüfus Dairesi Çalışma Saatleri. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı il ve ilçe nüfus müdürlükleri çalışma saatleri 01 Temmuz 2021 Tarihinden itibaren yeniden düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamayla Corona 19  pandemisi nedeniyle uygulanan kısıtlamaların 01 Temmuz 2021 tarihinde sona ereceğinin  bu bağlamda kamu Kurumu ve Kuruluşlarının mesai saatlerinin de yeniden eski haline döneceğini belirtti.

Yapılan yeni açıklamalardan sonra halen 10.00 ile 16.00 saatleri arasında uygulanmakta olan Nüfus Müdürlüğü mesaileri 01 Temmuz 2021 Tarihinden itibaren 08.30 – 17.30 olarak uygulanmaya başlayacaktır. Nüfus Dairelerinin yeni çalışma saatleri hakkında İçişleri Bakanlığının yayınlayacağı genelgeyle netleşecek.

1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN

(1 Temmuz itibarıyla) Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor. Sırası gelen herkesin aşı olması hayati öneme sahiptir.

1 Temmuz’da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarının tümüyle kaldırıyor. Müzikle ilgili sınırlama da 24.00’e çekiliyor.

Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor.

Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı salgın yönetimi, çalışma rehberleri takip edilecektir. HES kodu uygulaması sürdürülecektir. Konuyla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacaktır

Vatandaşlarımdan, aşı konusundaki manipülasyonlara itibar etmemelerini, bu konuda bilim insanlarına kulak vermelerini istiyorum.

AŞILAMADA SAYI ARTIYOR

Sağlık Bakanlığının “covid19asi.saglik.gov.tr” adresinde yer alan anlık verilere göre, 20 Haziran saat 23.41 itibarıyla yapılan birinci doz aşı sayısı 27 milyon 192 bin 264, ikinci doz aşı sayısı 14 milyon 395 bin 395 oldu. Böylece, ülke genelinde uygulanan toplam doz miktarı, 41 milyon 587 bin 659 olarak gerçekleşti.

(Visited 163 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir