Yeni Doğum Nüfus Kayıt Randevu Al, Yeni Doğan Kimlik Randevu Nvi

Yeni Doğan Kayıt ve Yeni Doğan Kimlik Çıkartma Randevu NVİ Al. Yeni Doğan Bebeğe Kimlik Kartı Çıkartma. Yeni Doğan Bebek Kimlik Kartı Randevusu Alma. Yeni Doğan bebeği nüfusa kaydetme ve yeni TC Kimlik Kartı Çıkartmak için gerekli işlemler. Doğum bildirimi; veli (anne veya baba), vasi, kayyım ya da resmi vekil tarafından yapılır. Doğum bildirimi sırasında doğuma ilişkin resmi veya doğum raporunun ibraz edilmesi gerekmektedir.

YENİ DOĞUM NÜFUS KAYIT RANDEVU

Yeni doğan bebeğinizin kimlik kartı başvurusunu randevu almadan nüfus müdürlüğüne gitmeden e devlet üzerinden de yapabilirsiniz.

15 YAŞ ALTI ÇOCUKLARIN KİMLİK KARTI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı yeni başlattığı uygulama ile anne ve babaların e devlet şifresiyle bebekleri için kimlik kartı başvurusu yapabileceğini ve nüfus müdürlüğüne gitmeden bebeklerinin kimlik kartını çıkarabileceklerini duyurdu.

Site editörümüz sizin için e devletten kimlik kartı çıkarmanın yolunu araştırdı.

Yukarıdaki linki tıklayarak turkiye.gov.tr 15 yaşını tamamlamayan vatandaşların kimlik kartı başvuruları linkinden başvuru yapabilirsiniz.Bu hizmet kullanılarak, veli / vasi aracılığıyla 15 yaşını tamamlamayan vatandaşların kimlik kartı başvurusu yapılabilecektir.

15 yaş altı çocukların veli veya vasileri, e-Devlet üzerinden nüfus müdürlüklerine gitmeden kimlik başvurusu yapabilecek” açıklamasıyla duyurulan hizmet başladı.

15 yaşını tamamlamayan vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) başvuruları, “Doğum”, “İlk Defa Kimlik Kartı Verilmesi” veya “Kayıp” nedenleriyle veli ya da vasi tarafından yapılabilir.
– TCKK başvurusu yapılacak kişinin Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminde (MERNİS) kayıtlı açık adresinin bulunması gerekmektedir.
– TCKK değerli kağıt bedelinin, başvurudan önce vergi dairesi müdürlüklerine, https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla ya da anlaşmalı bankalara yatırılması gerekmektedir.
– Başvuru yapılacak kişinin, son altı ay içerisinde nüfus müdürlüğünden yapılan TCKK veya pasaport başvurusu neticesinde MERNİS’te kayıtlı fotoğrafı bulunması durumunda, TCKK başvurusunda bu fotoğrafın kullanılması tercih edilebilir.
– Kimlik kartının teslimatı ile ilgili sadece yurtiçi adresi seçilebilir.
– Bu hizmetten faydalanmak için elektronik imza veya mobil imza yöntemlerinden biri ile doğrulama yapılması gerekmektedir.

Yurtdışında yeni doğan bebeğin kaydı ve kimlik çıkartılması. yurt içinde yeni doğan kaydı ve kimlik kartı çıkartmak içim il ve ilçe nüfus müdürlüklerinden randevu almak için Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğünün NVİ ALO 199 Nüfus Çağrı Merkezini arayarak size en yakın ilçe nüfus müdürlüğünden veya il nüfus müdürlüğünden randevu alabilirsiniz. Yeni doğan bebek kaydı ve kimlik kartı çıkartmak için telefon ile randevu dışında ücretsiz olarak. https://randevu.nvi.gov.tr/

internet adresinden e randevu alabilirsiniz.

(Visited 17.615 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir