Yeni Kimlik Kartı Seri No Nerede Yazıyor?

Yeni Kimlik Kartı Seri No Nerede Yazıyor? Yeni Kimlik Kartı Seri No Hangisi? Yeni Kimlik Kartı Seri No Öğrenme? Yeni Kimlik Kartı Seri No Nasıl yazılır? Yeni Kimlik Kartı Seri No Kaç haneli? TC Kimlik Kartı Seri No, Nüfus Cüzdanı Seri No, Cilt No, Aile sıra No Sorgulama. Kimlik Kartı Seri No Öğrenme, Aile Sıra No Öğrenme, Cilt No Öğrenme, Sıra No Öğrenme, Nüfus Cüzdanı Seri No Öğrenme, Doğum Yeri Öğrenme, Eski Nüfus Cüzdanı Bilgilerini Nereden Bulabilirim?

T.C.Yeni  Kimlik Kartı Seri No Nerede Yazar?

Yeni Kimlik Kartları kullanılmaya başlandı. Ancak internetten yapılan kurum işlemlerinde ve bankacılık işlemlerinde sorula TC Kimlik No ve Kimlik Kartı Seri No nerede yazar? Eski Nüfus Cüzdanı seri No yerine geçen yeni kimlik kartı seri no hangisi?

Yeni T.C.Kimlik Kartında Bulunmayan T.C. Nüfus cüzdanı seri No,Doğum yeri, Medeni hali, Dini, Kan grubu, Nüfusta kayıtlı olduğu yer, Cilt no, Hane kütük no, Sıra no, Veriliş nedeni, Veriliş tarihi verildiği Yeri nereden öğrenebilirim?

1- Eski Nüfus Cüzdanından Öğrenebilirsiniz

2-E-Devlet Şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak

E-Devlet kapısı üzerinden kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde Doğum Yeri, Aile Sıra No, Cilt No, Sıra No, ve diğer nüfus kayıt bilgilerinizi öğrenebileceksiniz. E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yaptığınız takdirde cilt numarası ve aile sıra numarası gibi bilgilere erişebilmeniz mümkün.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, dünyadaki teknolojik gelişmelere uygun olarak güvenli kimlik doğrulama alanında sayısız fayda sağlamakla birlikte yeni kullanım alanlarına açık bir mimaride tasarlanmış olup temaslı ve temassız yongaya sahiptir. Vatandaşlarımızın kimlik ve biyometrik verileri yüksek güvenlikle muhafaza edilmektedir.

Uluslararası standartlar, uyumluluk esasları ve güvenlik kriterlerine sahip olarak TÜBİTAK tarafından geliştirilen milli işletim sisteminin kullanıldığı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, bu özelliğiyle milli güvenliği de beraberinde getirmektedir.

e-Devlet Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama

(Visited 9.073 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir