Yolculuk Sırasında Yeni Kimlik Kartının Faydaları

Yolculuk Sırasında Yeni Kimlik Kartının Faydaları. Özellikle otobüs yolculuğu sırasında yeni T.C. Çipli kimlik kartı ile eski nüfus cüzdanı arasındaki fark bariz ortaya çıkmaktadır.

ülkemiz ve dünya genelinde yaşanmakta olan Covid 19 Pandemisi nedeniyle şehirler arası otobüs yolculuğu sırasında kimlik kontrolü yapılmaktadır.Özellikle uzun yolculuklar da birkaç il sınırını geçecek iseniz illerin girişlerinde jandarma veya polis kimlik kontrolü yapmaktadır.

Mesala Antalya’dan Eskişehir’e gitmek için yola çıktığınızda Isparta üzerinden giderseniz Isparta, Afyon ve Eskişehir de polis veya jandarma otobüsünüzü durdurarak kimlik kontrolü yapacaktır.

Eğer yeni T.C. Kimlik Kartınız var ise jandarma tableti ile gelip siz kimliğinizin arkasındaki barkodu tablete tutarsanız kimlik bilgilerinizi anında okuyup işiniz biter.

Eski tip nüfus cüzdanına sahipseniz jandarma T.C. No ve  nüfus cüzdanı seri nonuzu tablete elle yazarak girmek zorunda.

Kısacacı yeni çipli kimlik kartı ile 5 saniyede biten kimlik kontrolü eski nüfus cüzdanı ile 1 dakikaya yakın sürmektedir.

Otobüsteki yolcuların tamamını düşünürseniz yeni kimlik kartına sahip olmak kimlik kontrolünde daha az beklemeniz anlamına geliyor.

Birde işlem kolaylığı var tabi ki. Yeni çipli kimlik kartı ile. Modern bir şekilde kartın arkasını okutup tekrar cüzdana konuyor

(Visited 24 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.