Antalya SÜDGE Adres, Telefon ve Ehliyet Eğitimi işlemleri

Antalya SÜDGE Adres, Telefon ve İletişim Bilgileri, Antalya SÜDGE Ehliyet Eğitimi işlemleri. Antalya İl sağlık Müdürlüğü Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi (Antalya SÜDGE) Başvuru şartları, başvuru yeri, gerekli belgeler, Antalya SÜDGE 2021 ücreti bilgileri aşağıdadır. Antalya ‘da ehliyetine alkol nedeniyle el konulan vatandaşlar Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nün düzenlediği eğitime katılmak zorundalar.

ANTALYA SÜDGE BAŞVURU YERİ: İl Sağlık Müdürlüğü

ANTALYA SÜDGE BAŞVURU YERİ ve ADRESİ: Hüsnü Karakaş Mahallesi 3506 Sokak No: 1 Kepez Devlet Hastanesi Yerleşkesi Kepez /Antalya

Telefon: 0 242 320 60 00

ANTALYA SÜDGE 2021 YILI ÜCRETİ: 2100 TL

ANTALYA SÜDGE ÜCRETİ YATIRMA YERİ: Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Hesabı

Ziraat Bankası Antalya Konyaaltı Şubesi İBAN No: TR 6300 0100 1927 3275 1044 5059 yatırılır

ANTALYA SÜDGE GEREKLİ BELGELER:

-Emniyetten SÜDGE ‘ye katılacağına dair yazı

4 adet fotoğraf

– Nüfus cüzdanı veya Kimlik kartı fotokopisi

– Eğitim ücretini (2021 yılı için 2100TL.) yatırdığına dair belge gereklidir. (Bankamatik ve İnternet Bankacılığı aracılığı ile yatırılan ücretler kabul edilmez.)

TÜTÜN VE DİĞER BAĞIMLILIK YAPICI MADDELERLE MÜCADELE BİRİMİ SÜRÜCÜ DAVRANIŞLARINI GELİŞTİRME EĞİTİMİ BİLGİLENDİRME FORMU

  1. SÜDGE 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 48/5 Maddesi ile bununla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 25583 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik gereğidir.
  2. SÜDGE’nin amacı kursiyerlere alkolün vücuttaki etkisi ile alkollü araç kullanmanın risklerini öğretmek ve farkındalık yaratmak, alkollü iken araç kullanmama konusunda tutum ve davranış değişikliği kazandırmaktır.
  3. İlgili Kanun ve Yönetmelik gereği alkollü olarak 2. kez araç kullandıkları tespit edilen sürücülerin belgelerine 2 yıllığına el konulmaktadır. Belgelerini geri almak isteyen sürücülerin ilk 12 ay içerisinde eğitime başvuru yapmaları, eğitim programına katılmaları ve başarılı olarak tamamlamaları gerekmektedir-*
  4. Eğitim Programının ilk haftası katılımcılar, psikolojik, fiziki ve psikiyatrik muayene ve testlere tabi tutulurlar. Bu muayene sonucuna göre eğitime devam ederler. Muayenelerde ya da eğitim sırasında katılımcılar bazı tetkik ve değerlendirme amacıyla heyete sevk edilebilirler. 65 yaşın üzerindeki başvurularda gereği halinde sağlık raporu istenebilir.
  5. Eğitim grupları, gerekli belgeleri tamamlayan ve kayıt yaptıran 15’er kişilik gruplardan oluşur. Başlama tarihi hakkında mektupla yazılı bilgi verilecektir. Eğitim 2 bölümdür. 1. bölüm 6 hafta sürmekte olup, haftada bir yarım gün uygulanır. Hafta içinde 09.00-13.00 veya 13.00-17.00 saatleri arasındadır. 2. bölüm ise 1. bölüm tamamlandıktan sonra başlayan 6 haftalık izleme ve değerlendirme süresidir.
  6. Eğitim değerlendirmesinde, sürücünün derslere aktif katılımı, derslerdeki tutum ve davranışları, verilen çalışmaları yerine getirmeleri, yazılı sınav puanı ve eğitimcilerin sürücüler hakkındaki görüşleri kullanılacaktır. 2.bölümde yani izlem sürecinde eğitimciler ile katılımcılar bir araya gelecek (11.hafta) ve eğitimin amacına ulaşıp ulaşmadığı kontrol edilecektir. 2. bölümde olumlu sonuçlanırsa katılımcıya SÜDGE’yi tamamladığına dair belge verilecektir. Emniyet Müdürlüğü tarafından, Eğitim süresinde ehliyetsiz araç kullandığı tespit edilen sürücülerin belgeleri hükümsüz sayılacaktır.
  7. Eğitim programına yukarıda belirtilen Yönetmelik gereğince kesintisiz devam edilmesi şarttır. Aksi halde kursiyer gruptan çıkarılarak daha sonraki bir eğitim grubuna dahil edilir ve eğitime en baştan başlar. Tüm derslere, uygulamalara, kontrollere katılım mecburidir.
  8. Derslere alkolsüz gelinecek, verilen ödevler yapılacak, eğitim süresince ehliyetsiz araç kullanılmayacaktır. Aksi halde kursiyer gruptan çıkarılarak daha sonraki bir eğitim grubuna dahil edilir . Derslerde gizlilik ilkesine uyulacaktır. Katılımcıların kimlik ve kişilik bilgileri, katılımcılar ve eğitimciler tarafından gizli tutulacaktır.
  9. Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitimine kayıt yaptırmak için;

Emniyetten SÜDGE ‘ye katılacağına dair yazı

-4 adet fotoğraf

-Dilekçe

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

-Eğitim ücretini yatırdığına dair belge gereklidir. (Bankamatik ve İnternet Bankacılığı aracılığı ile yatırılan ücretler kabul edilmez.)

  1. Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitimi bilgilendirme formunu ………………….tarihinde okudum. Eğitim ile ilgili bilgi edindim, kabul ediyorum.

İmza

(Visited 135 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.