Nüfus Aile Soy Ağacı Sorgulama e Devlet

Nüfus Aile Soy Ağacı Sorgulama e Devlet. Nüfus kayıtlarından alt üst soy sorgulama işlemleri https://www.turkiye.gov.tr/ üzerinden kullanıcı adı ve şifreleriyle e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüz altyapısı üzerinden alt-üst soy bilgisi öğrenilebilmektedir.

Vatandaşlar soylarının nereden geldiğini, anne ve babalarının soylarını, geçmişteki nüfus kayıt bilgilerini, akrabalarının kimler olduğunu, sülalesinin kimlerden oluştuğunu ve soy ağacınızda kimlerin yer aldığını ailelerinin Alt – üst soy bilgilerine e-Devlet Kapısı üzerinden ulaşabilirler.

ALT-ÜST SOY BİLGİSİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

e devlet altyapısı kullanılarak İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından sunulmakta olan alt-üst  soy bilgilerinde neler var?

Alt-Üst soy ağcı sayfasın varsa Çocuk, Baba veya Anne) Babanın Babası, Babanın Annesi, Babanın Babasının Babası, Babanın  Annenin Annesi, Babanın Annesinin Babası, Babanın Annesinin Annesinin Babası gibi kuşaklara ait bilgiler mevcut.

Soy ağacında çocuk, baba, anne, babaanne, dede, büyük dede, büyük babaanne bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

e-Devlet sisteminin başlattığı alt-üst-soy bilgisi sorgulama işlemi birçok insanın aile kökenlerinin nereye dayandığını öğrenmesini sağladı. Birçok kişi bu uygulama sayesinde hem anne tarafından hem de baba tarafından soylarına bakabilirken kendinden sonra gelen soylarını da görebiliyor.

e-Devletin son zamanlarda en dikkat çeken hizmetlerinden biri de alt-üst-soy bilgisi sorgulama işlemi oldu. Birçok vatandaş e-Devlet sistemi üzerinden soy ağacı sorgulaması yaparken henüz soy ağacı sorgulaması yapmayanlar ise şu adımları izleyebilirler;

e-Devlet soy ağacı sorgulaması için https://www.turkiye.gov.tr/nvi-alt-ust-soy-bilgisi-sorgulama linkine tıklayınız.

Ardından çıkan ekranda kimlik doğrulama işlemi yapmadıysanız “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıkayın,

Ardından karşınıza çıkan sayfada T.C kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girerek “Giriş Yap” a tıklayın. (Eğer e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek bir e devlet şifresi temin edebilirsiniz.)

Çıkan sayfada Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün bir hizmeti olan alt-üst-soy bilginize direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz bilgilerin sağ üst köşesinde bulunan “Yazdır” butonuna tıklayarak soy ağacınızı belge olarak yazdırabilirsiniz.

(Visited 137 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir