Antalya’da Ehliyet ve Pasaport İşlemleri Nerede Yapılmakta?

Antalya’da Ehliyet ve Pasaport İşlemleri Nerede yapılmakta?
Antalya yeni ehliyet, yeni pasaport işlemleri hangi ilçe nüfus müdürlükleri tarafından yapılmaktadır. İşte Antalya Nüfus Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru.
29.10.2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname”nin 25 inci maddesi ile “Pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerinde yer alacak bilgiler ile biyometrik verinin türü, niteliği ve alınma yaşını tespit etmek, bu belgelerin tasarımı, temini, basımı, dağıtımı, teslimi ile üretim ve kişiselleştirilmesine ilişkin işlemleri yürütmek ve bunlara dair usul ve esasları belirlemek” işi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün görevleri arasına eklenmiştir.
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüz ile bağlı 19 İlçe Nüfus Müdürlüğümüzde gerekli altyapı ve fiziki hazırlıklar tamamlanmıştır.
02 Nisan 2018 tarihinden itibaren Hususi (Yeşil) ve Hizmet Damgalı (Gri) pasaport iş ve işlemleri İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüzce,
Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Sürücü Belgesi iş ve işlemleri Gündoğmuş ve İbradı İlçelerimiz hariç tüm ilçelerimizdeki İlçe Nüfus Müdürlüklerimizce yürütülecek olup, mevcut hizmet binaları kullanılacaktır.
Randevu ve bilgi almak için Alo 199 Vatandaş Etkileşim Merkezini arayabilir ya da
web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
(Visited 164 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir