Bursa’da Ehliyet ve Pasaport Verme İşlemleri Nerede Yapılıyor?

Bursa’da Ehliyet ve Pasaport verme işlemleri nerede yapılıyor? Bursa’da hangi ilçe nüfus müdürlüklerince pasaport ve ehliyet verilmektedir?
PASAPORT VE SÜRÜCÜ BELGESİ HAKKINDA DUYURU
        29.10.2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname gereğince Emniyet Müdürlüklerince yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler, 02 Nisan 2018  tarihinden itibaren İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ile İlçe Nüfus Müdürlüklerinde yürütülmeye başlanacaktır.
         Hususi Pasaport ile Hizmete Özel Pasaport başvuru yetkisi İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne, Umuma Mahsus Pasaport ile Sürücü Belgesi başvuru yetkisi İlçe Nüfus Müdürlüklerine verilmiştir.
         Bu itibarla; 02/04/2018 tarihinden itibaren Hususi ve Hizmete Özel Pasaport başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne (Mimarsinan Mahallesi Emniyet Caddesi No:1/27 Yıldırım/BURSA), Umuma Mahsus Pasaport ve Sürücü Belgesi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız da İlçe Nüfus Müdürlüklerine ALO 199 Çağrı Merkezinden veya http://randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alarak başvurabileceklerdir.
Pasaport başvurularında gerekli olan belgeler aşağıda belirtilmiştir.
1- Geçerli Nüfus Cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya Geçici Kimlik Belgesi,
2- Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf,
3- Öğrenci Belgesi
4- Daha önce alınmış ve iptal işlemi uygulanmamış geçerli/geçersiz pasaportlar,
5- Umumi damgalı pasaportlar için, değerli kağıt bedeli ve harç ödendi dekontu veya makbuzu.
     Hususi ve Hizmet damgalı pasaportlar için, değerli kağıt bedeli ödendi dekontu veya makbuzu.
6- Ergin olmayan veya kısıtlılar için veli, vasi veya kayyum kararı ve muvafakat belgesi
7- Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport müracaatlarında, kişinin çalıştığı kurumundan alacağı pasaport talep formu (Talep Formları Müdürlüğümüzde imza sirküsü bulunan amirce onaylanacaktır.)
(Visited 376 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir