Kimlik Kartım Nerede? PTT Kimlik Gönderi Takip

Kimlik Kartım Nerede? PTT Kimlik Gönderi Takip 2019. Kimlik Kartım Kaç günde Gelir? Kimlik kartımın teslimi hangi aşamada, TC Kimlik Kartım ne kadar sürede teslim edilir? yeni kimliğim kargoya verildi mi?

ÇİPLİ KİMLİK KARTIMIN TESLİMİ HANGİ AŞAMADA NASIL ÖĞRENİRİM?

Yeni çipli kimlik kartı için nüfus müdürlüğüne giderek başvuruda bulundunuz. Ancak telefonunuza sms gelmedi ve 15 günlük süre geçti. Bu nedenle başvurunuzun hangi aşamada olduğunu merak ediyorsunuz. Yeni çipli kimlik kartının teslim süreci  Alo 199 çağrı merkezi  ile takip edilebilir.

İnternetten Kimlik Kartı Başvuru Sorgula

Bu aşamada daha önce aldığınız randevularınızı görüntüleyebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Randevunuzun sonucunda yapılan başvuru bilgilerinize erişmek için Kimlik Numaranıza sahip olmanız gerekir.

Bu linki tıklayarak kimlik kartı başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz?

 

e-DEVLET KİMLİK KARTI BAŞVURU SORGULAMA

e-Devlet şifrenizle https://www.turkiye.gov.tr/nvi-tc-kimlik-karti-basvuru-durumu-sorgulama URL adresinden giriş yaparak TC Kimlik kartı Başvurunuz ne durumda sorgulayabilirsiniz.

Bu hizmeti kullanarak, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne yapmış olduğunuz T.C. Kimlik Kartı başvurunuza ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

PTT Kargoya verilen Gönderilerinizi PTT web sayfasından sorgulayabilirsiniz. TC Kimlik Kartınız PTT Kargo ile size teslim edilir Kimlik kartınızın nerede olduğunu merak ediyorsanız kargonuzu gönderi takip penceresinden takip edebilirsiniz.

PTT Gönderi Takip

e-Devlet PTT Kayıtlı Gönderi Takip

Bu hizmeti kullanarak, kayıtlı yurtiçi ve yurtdışı gönderilerin durumunu takip edebilirsiniz.

Kargo, APS Kurye, Taahhütlü, Tebligat, Telgraf, yurtiçi/yurtdışı kayıtlı mektup postası gönderileri, koli, APG ve TURPEX gönderileri alıcısına teslimine kadar geçtiği her sevk noktasında kayıt altına alınmaktadır. Aşağıdaki alana gönderinizin barkod numarasını girerek takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca, kabulde “Alma Haberi” özel hizmeti istenen ve iade işlemine tabi tutulmadan alıcısına teslim edilen gönderiler için teslime ilişkin “Kayıtlı Gönderi Teslim Belgesi” alabilirsiniz

(Visited 14.807 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir