NVİ Nüfus Ehliyet (Sürücü Belgesi) Randevu Al Yeni

NVİ Nüfus Ehliyet (Sürücü Belgesi) Randevu Al Yeni. Eski ehliyetiniz yenilemek için internetten nüfus müdürlüğünden randevu almak için takip etmeniz gereken aşamalar. Covid 19 döneminde nüfus randevunuzu alırken HES kodu gerekmektedir. İllere göre normal mesaiye geçen nüfus müdürlüklerinden randevu alıp maske ve mesafe kurallarına tam uyarak işlemlerinizi ilçe nüfus müdürlüklerinden yapabilirsiniz.

Nüfus Müdürlüğü Ehliyet (Sürücü Belgesi) Randevu Almak için en yeni en güncel işlemleri sizin için sıraladık.

Ehliyet randevunuzu internetten almak için;

1– Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün https://randevu.nvi.gov.tr/ adresine giriş yapınız.

2- NVİ randevu alma sayfasından SÜRÜCÜ BELGESİ Randevu Al butonunu tıklayınız.

3- Açılan SÜRÜCÜ BELGESİ sayfasındaki T.C. Kimlik Numaranız doğrulandıktan sonra işleminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. (Adınız, Soyadınız, T.C. Kimlik No’nuz, Doğum Tarihi, Telefon, Güvenlik Kodu) bilgilerinizi giriniz.

4- Randevu İşlemlerine devam edebilmek için HES Kodunuzu giriniz.

5- Ehliyet randevusu alacağınız ili ve ilçeyi seçiniz

6- Ehliyet randevusu alacak kişinin bilgilerini seçiniz.

7- Ehliyet Randevu tarihinizi ve saatini seçiniz

8-Randevu saatini onaylamadan önce cep telefonunuza gelen kodu giriniz ve randevunuzu tamamlayınız.

T.C.K.K, Pasaport ve Sürücü Belgesi başvurularınızı adresinizin bulunduğu ilçe nüfus müdürlüğünden yapma zorunluluğunuz yoktur. Başvurularınızı herhangi bir müdürlükten de yapabilirsiniz.

TCKK, Sürücü Belgesi ve Pasaport Başvurularında son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ibraz etmeniz gerekmektedir.

Alınan randevuya gidilemeyecek durumlarda; Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için; aldığınız randevu tarihini takip ediniz ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda randevunuzu, randevu saatinizden en az yarım saat önce iptal ediniz. Aksi durumda aynı gün içerisinde (24 saat) ikinci bir randevu verilemez.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK), pasaport ve sürücü belgesi başvuru bedellerinin, başvurudan önce vergi dairesi müdürlüklerine,
anlaşmalı yerlere yatırılması gerekmektedir (öğrenmek için tıklayınız). Ödemeye dair belge (makbuz veya dekont) gerektiğinde gösterilmek üzere muhafaza edilmelidir.

(Visited 265 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir