Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Sorgulama, Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Doğrulama

Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Sorgulama, Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Doğrulama

Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Sorgulama, Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Doğrulama. Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Nedir? Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) ne İşe Yarar? Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) kaç gün geçerli? İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı Nüfus Müdürlükleri (Nüfus Daireleri) ‘inde nüfus memurları tarafından yeni T.C. Ehliyetiniz size teslim edilene kadar Sürücü Belgesi yerine geçen belgeye Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) denir. Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Sorgulama, Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) e-Devlet Sorgulama, NVİ Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Sorgulama, Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Sorgulama 2021 işlemlerinizi ve Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Doğrulama, Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) e-Devlet Doğrulama, NVİ Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Doğrulama, Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Doğrulama 2021 işlemlerinizi bu makalemizden yararlanarak kolayca yapabilirsiniz.

Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Sorgulama

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün e-Devlet uygulamasına yukarıdaki linki tıklayarak veya https://www.turkiye.gov.tr/nvi-gecici-surucu-belgesi-sorgulama

adresinden e-Devlet şifrenizle giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

e-Devlet  Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Sorgulama hizmeti kullanarak, barkodlu geçici sürücü belgenizi oluşturabilirsiniz.

  • Oluşturacağınız belge, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Barkodlu Belge Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.

 

  • Oluşturduğunuz belgedeki bilgiler ile ilgili tereddütleriniz var ise öncelikle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne başvurunuz.
  • NVİGM Nüfus Müdürlüklerinden birinde Sürücü Belgesi (Ehliyet) başvurunuz varsa bu uygulamadaki adımları takip ederek  Geçici Sürücü Belgenizi Oluşturabilirsiniz.

Geçici Sürücü Belgesi (Ehliyet) Doğrulama

e-Devlet Kapısı üzerinden oluşturulan Geçici Sürücü Belgenizi (Ehliyet)  barkodlu belgeleri burada doğrulayabilirsiniz. Bunun için yukarıdaki linkten ulaşarak veya https://www.turkiye.gov.tr/belge-dogrulama

adresinden giriş yaparak Geçici Sürücü Belgesi (Geçici Ehliyet) doğrulaması yapılabilir.

“Sürücü Belgesi Yerine Geçen Geçici Belge’’ başvurusunda başvuru nedenine bakılmaksızın talep edilmesi halinde herhangi bir nüfus müdürlüğünce yeni sürücü belgesi teslim alınıncaya kadar geçici sürücü belgesi düzenlenir. Ancak sürücü belgesinin alınması durumunda geçici sürücü belgesi geçersiz hale gelmektedir

(Visited 711 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.